MMA PLNajnowszeKSWXTB KSW 77: Walka o pas w co-main evencie! Trylogia Przybysz-Wikłacz na gali w Gliwicach!

XTB KSW 77: Walka o pas w co-main evencie! Trylogia Przybysz-Wikłacz na gali w Gliwicach!

Dziś poznaliśmy również co-main event ostatniej gali KSW w 2022 roku. Siedemnastego grudnia w Gliwicach mistrz wagi koguciej Sebastian Przybysz (10-2) stanie do trzeciej obrony tytułu. Będzie to już trzecie starcie z Jakubem Wikłaczem (13-3-1). Reprezentant Czerwonego Smoka dostanie szansę mistrzowską po trzech zwycięstwach z rzędu.

Przybysz

W main evencie dojdzie do hitowego starcia pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim (17-7), a Mamedem Khalidovem (35-8-2).

Trzeba wspomnieć, że ”Masa” zapewnił pierwszą przegraną w rekordzie Przybysza. Nastąpiło, to w 2017 roku na gali ACB 63, gdy Wikłacz wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Do rewanżu doszło w 2020 roku. Przybysz zrewanżował się w świetnym stylu w trzeciej rundzie kończąc rywala przed czasem.

Trylogia!

Taką też zobaczymy w co-main evencie największej organizacji w naszym kraju.

Przybysz miał zawalczyć z Wikłaczem już w kwietniu, ale reprezentant Czerwonego Smoka musiał się wycofać. W miejsce Polaka wszedł debiutujący w organizacji – Werlleson Martins. Brazylijczyk zawiesił mistrzowi wysoko poprzeczkę. Martins miał swoje momenty, a pojedynek zagwarantował kibicom wiele emocji. Podopieczny Grzegorza Jakubowskiego w piątej odsłonie zakończył walkę przed czasem i ponownie usłyszeliśmy AND STILL.

Wikłacz może popisać się aktualnie passą trzech zwycięstw z rzędu. W poprzednim roku zaskakująco szybko, bo w pierwszej rundzie poddał byłego mistrza Antuna Racicia. Jakub w tym roku udowodnił, że jest w świetnej formie! 26-latek na całym dystansie kompletnie zdominował Bruno Santosa.

Zobacz także:

Oficjalnie! Walka Marcin Najman vs Paweł Jóźwiak ogłoszona! Znamy datę, miejsce i brutalne zasady! Widzieliście?

Walka Marcin Najman vs Paweł Jóźwiak stała się faktem! Już od bardzo długiego czasu mówiono o tym pojedynku, teraz organizacja Wotore oficjalnie ogłosiła, kiedy panowie staną w szranki. Z pewnością będzie to brutalny pojedynek, jakiego w polskiej scenie freak fightów jeszcze nie było.

Szeremeta ponownie o Ferrarim: Ja będę mówił na niego Frajeri! Tak człowiek z honorem nie postępuje! Co wy na to?

Kamil Szeremeta (23-2-1, 7 KO) w rozmowie z portalem ringpolska.pl ponownie został zapytany o Amadeusza Roślika. Uznany pięściarz wypowiedział się też o potencjalnej walce ”Ferrariego” z Kamilem Łaszczykiem. Szeremeta zgłasza gotowość do walki z freak fighterem. 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis