MMA PLNajnowszeKSWKSW 76: Zuriko Jojua zdominował zapaśniczo Antuna Račicia

KSW 76: Zuriko Jojua zdominował zapaśniczo Antuna Račicia

Zuriko Jojua (9-1) zdominował zapaśniczo Antuna Račicia (26-11) w pojedynku dwóch zagranicznych zawodników na gali KSW 76.

KSW 76 Zuriko Jojua

Po kilkudziesięciu sekundach to Jojua zdecydował się na zepchnięcie rywala na siatkę. Gruzin popracował trochę barkiem, ale w końcu klincz został rozerwany. Potem Jojua dobrze w tempo pod ciosami rywala zanurkował i zaliczył skuteczne obalenie. Świetny timing gruzińskiego zawodnika. “Zura” szukał technik kończących – to gilotyny to anakondy. Račić zdołał się jednak podnieść a potem efektownie wyniósł rywala. Były mistrz starał się zapiąć klamrę. Jojua nie odpuszczał jednak w klinczu.

Drugą rundę Gruzin rozpoczął od zejścia do nóg rywala. Jojua kolanem rozbijał udo byłego mistrza wagi koguciej. “Zura” znakomicie kontrolował sytuację w klatce. Račić próbował się podnieść, ale szybko został “sprowadzony na ziemię” przez rywala.

Račić chciał mocno zacząć trzecią rundę. “Killer” ruszył na przeciwnika, zepchał go na siatkę i zaciągnął na matę. Jojua przy siatce dźwigał się jednak do góry. Chorwat uczepił się go i dość długo miał przewagę. Później jednak Jojua przeszedł do kontrataku i to on znalazł się w dominującej pozycji w parterze. Gruzin męczył oponenta. W końcówce Račić na moment odwrócił sytuację, ale ostatecznie to Jojua zakończył walkę w pozycji na górze.

Sędziowie nie mieli wątpliwości. Wszyscy punktowali identycznie w stosunku 30-27 dla Jojuy.

“Zura” wygrał tym samym drugą walkę w Federacji KSW. W lutym na gali KSW 67 poddał balachą Shamila Banukayeva.

Zobacz także:

Odpowiedź na protest złożony po walce Toma Breese’a z Pawłem Pawlakiem na gali KSW 76

Po gali KSW 76, która odbyła się 12 listopada 2022 roku w Grodzisku Mazowieckim, wpłynął protest złożony przez sztab Toma Breese’a dotyczący zakończenia walki Anglika z Pawłem Pawlakiem i możliwości zakończenia pojedynku przez nielegalne uderzenia w tył głowy.

KSW: Artur Szpilka jest już po operacji! Kiedy powrót do klatki?

Wczoraj pojawiły się złe informacje. Artur Szpilka (2-0) ze względu na kontuzje nie jest w stanie wystąpić dwudziestego pierwszego stycznia na gali XTB KSW 78 w Szczecinie. Nie wiemy czy w tej sytuacji jego starcie z utytułowanym kick-boxerem Arkadiuszem Wrzoskiem zostaje przełożone w czasie. Popularny ”Szpila” musiał poddać się operacji.

Pierwszy wywiad z Murańskim w szpitalu! ”Muran” komentuje słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej!

Jacek Murański w rozmowie z naszym portalem skomentował ostatnie słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej. ”Muran” zapewnia, że nigdy nie robił nic pod przymusem i, kiedy uzna to za stosowne, to przedstawi publicznie swoją historię.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis