MMA PLNajnowszeKSWKSW 76: Salahdine Parnasse rozbił i poddał Sebastiana Rajewskiego. Francuz zdobył tymczasowy pas wagi lekkiej! [WIDEO]

KSW 76: Salahdine Parnasse rozbił i poddał Sebastiana Rajewskiego. Francuz zdobył tymczasowy pas wagi lekkiej! [WIDEO]

Salahdine Parnasse (16-1-1) poddał Sebastiana Rajewskiego (12-8) w walce wieczoru gali KSW 76, której stawką był tymczasowy pas wagi lekkiej.

KSW 76 Salahdine Parnasse

Dość spokojny początek pojedynku. Rajewski starał się zaskakiwać rywala kopnięciami. Długimi prostymi Parnasse sięgał jednak Polaka. Obaj zawodnicy stosowali sporo kiwek i przyruchów.

Po minucie drugiej rundy Parnasse ruszył po jedną nogę rywala. Francuz zaliczył skuteczne obalenie. Mistrz wagi piórkowej ustawił sobie przeciwnika. Obijał go będąc za jego plecami. Parnasse potem rozłożył młodszego z klanu Rajewskich na macie i wzmocnił swoje ground&pound. Zawodnik Czerwonego Smoka przetrwał napór i wstał. Wciąż był jednak trzymany przez rewelacyjnego Francuza. Parnasse efektownie rzucił rywalem a potem znowu zaczął go obijać. Rajewskiemu udało się jednak wstać i wrócić na środek klatki.

Oglądaliśmy wymiany w stójce. W aspekcie bokserskim przeważał jednak Parnasse. Imponowały przede wszystkim jego długie proste. W okolicach lewego oka Rajewskiego pojawiła się krewa, która znacznie utrudniała mu widoczność.

Pojedynek wszedł w tzw. fazę rund mistrzowskich. Parnasse podkręcał tempo. Zadawał sporo ciosów i dokładał kopnięcia. Wykorzystywał przy tym uraz polskiego zawodnik, który miał wyraźny problem. Parnasse złapał oponenta pod siatką i potężnie obijał go lewą ręką. Przez chwilę próbował duszenia, ale wrócił do ciosów. Potem zapiął duszenie raz jeszcze i tym razem skutecznie. Koniec walki!

Salahdine Parnasse zdobył tymczasowy pas wagi lekkiej. Stał się tym samym najmłodszym “double champem” w historii KSW, ale wciąż nie ma jeszcze pełnoprawnego pasa dywizji do 70 kg. Tytuł ten wciąż dzierży Marian Ziółkowski. “Golden Boy” zresztą zaraz po walce pojawił się w klatce. W niedalekiej przyszłości (gdy Ziókowski upora się z kontuzjami) powinniśmy więc otrzymać walkę unifikacyjną będącą jednocześnie starciem dwóch mistrzów.

Zobacz także:

Odpowiedź na protest złożony po walce Toma Breese’a z Pawłem Pawlakiem na gali KSW 76

Po gali KSW 76, która odbyła się 12 listopada 2022 roku w Grodzisku Mazowieckim, wpłynął protest złożony przez sztab Toma Breese’a dotyczący zakończenia walki Anglika z Pawłem Pawlakiem i możliwości zakończenia pojedynku przez nielegalne uderzenia w tył głowy.

KSW: Artur Szpilka jest już po operacji! Kiedy powrót do klatki?

Wczoraj pojawiły się złe informacje. Artur Szpilka (2-0) ze względu na kontuzje nie jest w stanie wystąpić dwudziestego pierwszego stycznia na gali XTB KSW 78 w Szczecinie. Nie wiemy czy w tej sytuacji jego starcie z utytułowanym kick-boxerem Arkadiuszem Wrzoskiem zostaje przełożone w czasie. Popularny ”Szpila” musiał poddać się operacji.

Pierwszy wywiad z Murańskim w szpitalu! ”Muran” komentuje słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej!

Jacek Murański w rozmowie z naszym portalem skomentował ostatnie słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej. ”Muran” zapewnia, że nigdy nie robił nic pod przymusem i, kiedy uzna to za stosowne, to przedstawi publicznie swoją historię.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis