MMA PLNajnowszeALMMASzef FAME MMA o pękniętej czaszce Ferrariego, nazwiskach na FAME MMA 8, mistrzostwach ALMMA

Szef FAME MMA o pękniętej czaszce Ferrariego, nazwiskach na FAME MMA 8, mistrzostwach ALMMA

19 września w hali MOSiR w Sochaczewie odbyły się X Mistrzostwa Polski w Amatorskim MMA. W zawodach wystartowało prawie 450 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w ponad 40 kategoriach. Podobnie jak przed rokiem impreza została zorganizowana przy wsparciu Fame MMA. Jednym z gości mistrzostw Polski był Krzysztof Rozpara, współwłaściciel federacji.

Rozpara mistrzostwa polski

Amatorska liga MMA istnieje już od piętnastu lat. To właśnie tutaj swoje kariery rozpoczynali przyszli mistrzowie mieszanych sztuk walki jak min. Joanna Jędrzejczyk. Krzysztof Rozpara podkreślał jak wielki, jego zdaniem, wpływ na rozwój mieszanych sztuk walki w Polsce ma Amatorska Liga MMA.

ALMMA jest naprawdę wyjątkową organizacją w naszym kraju. Zaznaczmy, że to co się dzisiaj dzieje, to są jubileuszowe, dziesiąte mistrzostwa polski amatorów. To jest coś niesamowitego ile w ramach ALMy, w ciągu tych dziesięciu lat udało się zorganizować.(…) Mamy tu dzisiaj 450 zawodników. To jest fenomen, nie słyszałem czy gdziekolwiek w Europie coś podobnego się odbywa. 

Współpraca Fame MMA – ALMMA

Krzysztof Rozpara opowiedział o tym, jak doszło do tego, że federacja organizaująca walki freaków wspiera finansowo sport amatorski. 

My po prostu mieliśmy pomysł. Skoro zrobiliśmy jakieś fajne show, które się dobrze sprzedaje, przynosi zyski, no to warto byłoby pomóc, zainwestować w amatorów, młodych ludzi, pomóc rozwijać tą dyscyplinę. Tak, żeby na naszym pomyśle skorystali też inni

Walki zawodowców na Fame MMA?

Krzysztof Rozpara nie wyklucza, że w przyszłości na galach Fame MMA będzie można zobaczyć również sportowców. 

A czy wy jako federacja zamierzacie dawać kiedyś szansę zawodowcom ?

– Niewykluczone. Na pewno będziemy chcieli rozszerzać naszą pomoc dla amatorów, być może kiedyś amatorzy, może zwycięzcy ALMy zawalczą na Fame. Znajdziemy miejsce i czas żeby na naszej gali pokazać coś naprawdę sportowego.

Cały wywiad z Krzysztofem Rozparą dostępny jest poniżej

Krzysztof Rozpara nie krył swojego zadowolenia z przebiegu gali Fame MMA 7

Jestem bardzo zadowolony. Wydarzenie właściwie pod każdym względem było sukcesem. Finansowym, organizacyjnym. Myślę, że odbiór całego show również był bardzo pozytywny.

Krzysztof Rozpara przyznał, że najbardziej podobało mu się starcie Pawła Tyburskiego z Arkadiuszem Tańculą. Zawodnik Uniqa pokazał w walce znakomite umiejętności stójkowe. Rozbił Arka Tańculę, samemu nie odnosząc większych obrażeń. Istniała obawa, że nie ma aktualnie w Fame MMA przeciwnika, który byłby w stanie nawiązać z nim wyrównaną walkę. 

Początkowo myśleliśmy, że to będzie problem, ale problem jest już rozwiązany. Mamy przeciwnika dla niego, mamy nawet dwóch przeciwników. Jest jeszcze kwestia decyzji z kim Paweł zawalczy. Będzie to prawdopodobnie na kolejnym wydarzeniu.

Kiedy Fame MMA 8 ?

Fame MMA powróci 21 listopada. Podobnie jak na poprzedniej edycji, na najbliższej gali odbędzie się dziesięć walk.

Karta jest w tym momencie dogrywana. Zobaczymy kilka nowych twarzy niektórych mniej, niektórych bardziej oczekiwanych. Będzie też kilku zawodników, którzy walczyli już na Fame. Mniej więcej pół na pół. 

Gala Fame MMA 8 będzie najprawdopodobniej ostatnią w tym roku. Kogo chcielibyście na niej zobaczyć ?

Zobacz także:

Prezydent UFC o walce Błachowicza! Jak bardzo czekacie na sobotę?

Dana White skomentował nadchodzącą walkę o pas kategorii półciężkiej. Jan Błachowicz już w tym momencie pisze piękną historię w polskim MMA

”Polak” miał wypadek samochodowy.. Czekacie na jego następną walę w FAME MMA?

Adrian Polański ostatniego czasu nie może zaliczyć do udanych. Tym razem w mediach społecznościowych poinformował, że mieli wypadek samochodowy

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis