MMA PLUFCKoronawirus wygrywa z UFC! Trzy kolejne gale odwołane, Dana White pisze list do pracowników!

Koronawirus wygrywa z UFC! Trzy kolejne gale odwołane, Dana White pisze list do pracowników!

Niestety, ale szalejący na świecie koronawirus wygrywa z organizacją UFC. Światowy hegemon sportów walki odwołał swoje trzy najbliższe wydarzenia.

Chodzi o imprezy zaplanowane na trzy najbliższe tygodnie, odpowiednio – UFC Londyn, UFC Columbus i UFC Portland. Imprezy te najprawdopodobniej zostaną przeniesione na inny termin.

Szef UFC, Dana White rozesłał pracownikom swojej firmy list, w którym wytłumaczył całą sytuację. Jego treść możemy znaleźć m.in. na portalu MMAjunkie.com.

Poniżej tłumaczenie wiadomości przesłanej przez szefa UFC:

“Moja ekipo,

To były szalone tygodnie.

Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby utrzymać harmonogram gal, bo zawodnicy chcą walczyć, pracownicy chcą pracować, a fani chcą oglądać nasz sport.

Wiele osób skontaktowało się ze mną w ciągu ostatnich kilku dni z podziękowaniami za nie odwołanie gali w Brasilii w sobotę. Podczas gdy na świecie dzieją się trudne rzeczy, fani chcą normalności i chcą oglądać nasz sport.

Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, by przenieść trzy najbliższe gale – Londyn, Columbus i Portland, ale każdy dzień przynosi nowe ograniczenia w przemieszczaniu się i nowe zakazy zgromadzeń i organizacji imprez masowych, które uniemożliwiają nam dotrzymanie terminów. Nie możemy zorganizować imprezy w Las Vegas, w naszym rodzinnym mieście, bo obowiązuje zakaz imprez do 25 marca.

Tak jak zapewne słyszeliście – powiedziałem, że jestem w tym sporcie od 20 lat i robię wszystko, by umożliwić organizację naszych imprez. Jeśli zawodnicy nie robią wagi, jeśli są ranni, jeśli różne stany nakładają na nas kolejne obowiązki, to radzimy sobie z tym. Ale to inna sprawa. Cały świat jest dotknięty koronawirusem, a nie ma nic ważniejszego od zdrowia i bezpieczeństwa Naszego i Naszych rodzin.

Dlatego zamykamy wszystkie biura UFC ze skutkiem natychmiastowym, łącznie z główną siedzibą w Las Vegas co najmniej do 31 marca i prosimy wszystkich pracowników o pracę zdalną.

Następne trzy wydarzenia – Londyn, Columbus i Portland zostaną przełożone. UFC 249: Khabib vs. Ferguson na razie nie zmieniamy, ale lokalizacja tej imprezy może ulec zmianie. Będziemy informować na bieżąco.

Cały czas powtarzam Wam, żeby BYĆ NAJLEPSZYM W TYM CO ROBIMY i czuję, żę BĘDZIEMY TACY jak opanujemy cały ten kryzys, który uczyni nas WIĘKSZYMI, SILNIEJSZYMI i WIĘKSZYMI SKURWIELAMI niż wcześniej.

Ale w tej chwili musicie dbać o swoje rodziny.

Na koniec wiedzcie, że UFC jest z Wami. Jeśli ktokolwiek z Was albo z Waszych rodzin ma objawy koronawiorusa i ma problem z dotarciem do szpitala, to skontaktujcie się ze mną, Lawrcence lub Hunterem.

Dzięki,

Dana.”