MMA PLArchiwumKornel Zapadka debiutuje w MMA!

Kornel Zapadka debiutuje w MMA!

copa1.jpg

MMA.pl największym portalem

Najwybitniejsi polscy pięściarze na trybunach, a w ringu trzech aktualnych mistrzów świata walki wręcz. To czeka koszalinian już w sobotę.


W sobotę, 24 bm. o godzinie 20.00 w koszalińskim amfiteatrze rozpocznie się Gala Sportów Walki. Jej organizator, Józef Warchoł zaprosił wielu wybitnych gości honorowych. Z tej okazji do Koszalina przyjadą Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski z Tokio, brązowy medalista mistrzostw Europy, Józef Grudzień, mistrz olimpijski z Tokio, mistrz Europy, Jan Szczepański, mistrz olimpijski z Monachium, mistrz Europy, Jerzy Rybicki, mistrz olimpijski z Montrealu, brązowy medalista moskiewskich igrzysk, Zbigniew Pietrzykowski, wicemistrz olimpijski, czterokrotny mistrz Europy, jedenastokrotny mistrz Polski, Wiesław Rudkowski, wicemistrz olimpijski, mistrz Europy, dziewięciokrotny mistrz Polski, Leszek Drogosz, brązowy medalista olimpijski, trzykrotny mistrz Europy, Kazimierz Szczerba, dwukrotny brązowy medalista olimpijski, Henryk Petrich, brązowy medalista olimpijski, wicemistrz Europy, dziewięciokrotny mistrz kraju, Janusz Gortat, dwukrotny brązowy medalista olimpijski, wicemistrz Europy, Henryk Średnicki, mistrz świata amatorów, dwukrotny mistrz Europy, uczestnik międzypaństwowego meczu Polska – USA, który odbył się w Koszalinie, oraz Czesław Ptak, trener reprezentacji Polski, która walczyła przeciwko Amerykanom.

A w ringu pojawią się kolejni mistrzowie. W walce wieczoru dwóch aktualnych mistrzów globu bić się będzie o tytuł zawodowego mistrza Polski formuły K-1. Do tego pojedynku staną: Tomasz Makowski, pochodzący z Zielonej Góry mistrz świata w thai boxingu, i wrocławianin Bartłomiej Batra, mistrz świata w taekwondo. Sympatyków sportów walki z Koszalina z pewnością zelektryzuje wiadomość, że podczas tej gali po raz pierwszy w systemie MMA walczyć będzie koszalinianin Kornel Zapadka. Zapadka to aktualny mistrz świata brazylijskiego jiu-jitsu. W tej dyscyplinie sięgał także po Puchar Świata i tytuł czempiona Starego Kontynentu. Walka MMA jest jednak dużo bardziej wymagająca od starcia w brazylijskim jiu-jitsu. Tu bowiem zawodnicy nie tylko walcząc chwytają się, stosują dźwignie i duszenia, ale i przede wszystkim zadają sobie rękoma i nogami ciosy. MMA to jeden z najtwardszych systemów sportowej rywalizacji jakie wymyślił człowiek. Gdybym był trochę młodszy sam spróbowałbym w nim sił. Cieszę się, że Kornel, który już zyskał uznanie i szacunek zdecydował się podczas właśnie tej gali zadebiutować w ringu – powiedział Józef Warchoł. Rywalem Zapadki będzie Grzegorz Jędrzejewski (Copa Cabana Kielce).

Źródło: gk24.pl

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis