MMA PLNajnowszeMF & DAZN: X SeriesKim jest Salt Papi? Przeciwnik Amadeusza Ferrari na gali MF & DAZN X Series 14

Kim jest Salt Papi? Przeciwnik Amadeusza Ferrari na gali MF & DAZN X Series 14

Dziś w Polsce mają miejsce takie gale jak: KSW 94, SBS oraz FSC. Z kolei polskimi akcentami za granicą będą między innymi występy Mateusza Rębeckiego, a także…Amadeusza Ferrari! Przedstawię bliżej sylwetkę Salt Papi’ego, z którym “Władca Piekieł” skrzyżuje rękawice!

Kim jest Salt Papi?

“Salt Papi” to pseudonim należący do Nathaniela Bustamante’a. Jest to Filipińczyk, który już od paru lat zamieszkuje tereny Zjednoczonego Królestwa.

W kontekście liczb w social mediach – Filipińczyk ma przewagę względem Amadeusza. Nathaniel dysponuje kanałem na YouTube, który osiągnął próg 600 tysięcy subskrybcji, a ponadto śledzi go ponad 5 mln użytkowników w serwisie Tik Tok. W przypadku Instagrama ta różnica jest mniejsza. Amadeusz ma prawie 800 tysięcy followersów, a jego rywal posiada ich milion.

Sprawą oczywistą jest to, że Filipiny posiadają prawie trzykrotność polskiej populacji (115 mln). Jest to z pewnością czynnik, który ułatwił “Papiemu” osiągnięcie większych liczb od Amadiego. Z resztą po potencjalnym zwycięstwie Polaka jego kolejni rywale mają być jeszcze wyższych lotów. Wtedy nowi fani mogą przybyć lawinowo.

Swoją drogą emocje z pewnością jeszcze nie opadły zarówno u Filipińczyka, jak i Amadeusza. Na F2F iskrzyło, “Władca Piekieł w swoim żywiole!

ZOBACZ TAKŻE: Ferrari prowokowany przez ekipę Bustamante. Awantura na ceremonii ważenia! [WIDEO]

Salt Papi – wiek, waga, wzrost

Filipińczyk ma niecałe 180 cm wzrostu, a jego waga, już od jakiegoś czasu, oscyluje w okolicach 75 kg. Wcześniej tych kilogramów było zdecydowanie więcej, jednakże “Papi” przeszedł solidną metamorfozę. 2 lata temu ważył bowiem ponad 90kg.

Odnośnie walki obu panów. Amadeusz dotychczas stoczył jedną walkę w boksie, a miało to miejsce na FAME 13. Po wyrównanej walce oraz kontrowersyjnym werdykcie – musiał jednak pogodzić się z tym, że to Adrian Polański ma tę walkę zapisaną jako zwycięstwo. “Salt Papi” z kolei walk w boksie stoczył pięć. 3 wygrał, w tym jedną w 30 sekund. Dwukrotnie z kolei musiał uznać wyższość rywali. Raz przez decyzję, a raz został zdewastowany Suliemana Albahera, który zakończył dzieło zniszczenia w czwartej rundzie.

Pojedynek, który jest main eventem, “Papi’ego” z “Ferrarim” odbędzie się w Londynie na gali MF & DAZN X Series 14. Co ciekawe, po ich face to face’ach, internauci zwrócili uwagę na to, że Filipińczyk pomimo bycia faworytem, zdaje się być przestraszony. Czyżby Amadeuszowi udało się wejść kolejnemu rywalowi do głowy? Nathaniel z kolei mówił, że Amadeusz ma tylko dobrą gadkę i z pewnością zostanie znokautowany. Co sądzicie?

Ferrari vs. Salt Papi PPV

Dostęp do walki Ferrari kontra Salt Papi możecie kupić – [TUTAJ].

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis