MMA PLArchiwumKamaru UsmanKamaru Usman na UFC 294 ma zamiar przebić “balonik” za jakiego uważa Khamzata Chimaeva

Kamaru Usman na UFC 294 ma zamiar przebić “balonik” za jakiego uważa Khamzata Chimaeva

Kamaru Usman przed nadchodzącą galą UFC 294 wypowiedział się o swoim rywalu. Nigeryjczyk skrzyżuje rękawice w starciu z mocno hypowanym Khamzatem Chimaevem. Starcie to odbędzie się w limicie wagi średniej. Usman ma zamiar… przebić balonik, jakim jest Czeczen.

Kamaru Usman przed UFC 294

Walka Usman vs Chimaev odbędzie się już w najbliższą sobotę na gali UFC 294 w Abu Dhabi. Starcie to będzie co-main eventem gali, które promuje walka o pas mistrzowski wagi lekkiej między Islamem Makhachevem a Alexandrem Volkanovskim.

Zaznaczamy, że Usman wszedł do tej walki na zastępstwo za kontuzjowanego Paulo Costę, który był pierwotnym rywalem Chimaeva.

Kamaru Usman na UFC 294 ma zamiar przebić “balonik” za jakiego uważa Khamzata Chimaeva

Chimaev to aktualnie jeden z najbardziej pompowanych medialnie zawodników UFC. Czeczen jest niepokonany w zawodowej karierze notując rekord 12-0. Siedem walk wygrał w oktagonie UFC.

Czeczen znajduje się blisko walki o pas wagi średniej, ale teraz przyjdzie mu skrzyżować rękawice z byłym mistrzem wagi półśredniej – Kamaru Usmanem.

Nigeryjczyk natomiast jest nastawiony na przebicie medialnego “balonika”, za jakiego uważa właśnie Chimaeva:

“Jest bardzo utalentowany. Jest silny, jest duży. Jest szybki, zna zapasy, zna grappling, zna boks. Ma wszystko. Ale ja także. Koniec końców, wszyscy jesteśmy ludźmi. Każdy czuje się niepokonany, dopóki ktoś nie przebije jego balonika. A ja mam zamiar to zrobić.”

Usman na dodatek nie skreśla kontynuowania swojej kariery w wadze średniej. Nigeryjczyk zaznaczył, że od wyniku walki z Chimaevem i jego przebiegu zależy jego sportowa kariera w kategorii do 84 kilogramów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis