MMA PLStowarzyszenie MMA PolskaKadra Polski MMA wyruszyła na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 2023

Kadra Polski MMA wyruszyła na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 2023

Kadra Polski powołana przez Stowarzyszenie MMA Polska wyleciała dziś z warszawskiego Okęcia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023.

Kadra Polski MMA Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 2023
Foto: Stowarzyszenie MMA Polska

Nadchodzące Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023, będą kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski, ale też pierwszym, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę kadetów, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia. Reprezentanci będą rywalizować pod wodzę trenera i selekcjonera kadry, Emila Różewskiego. W skład polskiej kadra weszło dziesięcioro zawodników:

  • Ksawery Mosing, kategoria: 44kg
  • Bartosz Balcerzak, kategoria: 52kg
  • Iwo Kałuda, kategoria 52,5 kg
  • Roksana Piechowiak, kategoria: 52 kg
  • Dominik Sitko, kategoria: 57 kg
  • Julia Lewandowska, kategoria: 62 kg
  • Amelia Kubiak, kategoria: 65,8 kg
  • Paweł Jeliński, kategoria: 67 kg
  • Aleksander Szmaj, kategoria: 72kg
  • Paweł Lubacz, kategoria: 77,1 kg

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbędą się w dniach od 2 do 5 sierpnia w Abu Zabi w hali Mubadala Arena. Zeszłoroczne zawody, które również odbyły się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zgromadziły prawie 500 sportowców z 42 krajów.

W tym roku kadra Polski zostanie również powołana na zawody juniorów i seniorów. Po wakacjach reprezentanci wezmą udział w mistrzostwach Europy i świata.

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja wspierane są przez: Polska Spółka Gazownictwa, Pho3nix Foundation, Lexus Warszawa-Wola, PKO Bank Polski, Kostka Transporte, Pit Bull West Coast, Mondolab, Studio 306 Sp z o.o.

[informacja prasowa]

Zobacz także:

UFC 291 – wyniki na żywo. Poirier vs. Gaethje i Błachowicz vs. Pereira! Śledź live kto wygrał walki!

Kolejna numerowana gala UFC odbędzie się w Salt Lake City. Rozpiska prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. W walce wieczoru o pas BMF zawalczą Dustin Poirier i Justin Gaethje. Z kolei Jan Błachowicz przywita w kategorii półciężkiej Alexa Pereirę.

OKTAGON 45 Special: Robert Bryczek błyskawicznie zdemolował słowackiego “Pirata”. Polak zawalczy o pas z Patrikiem Kinclem! [WIDEO]

Robert Bryczek (17-5) błyskawicznie pokonał Samuela Kristoficia (16-6) w co-main evencie gali OKTAGON 45 Special w Pradze. Pojedynek ten był również eliminatorem do walki o pas kategorii średniej.

Babilon MMA 37: Marcin Sianos poddał trójkątem Patryka Dubielę w walce wieczoru gali w Międzyzdrojach [WIDEO]

Marcin Sianos (7-7) już w pierwszej rundzie pokonał Patryka Dubielę (5-2) w walce wieczoru gali Babilon MMA 37 w Międzyzdrojach. “Ściana” powinien teraz zawalczyć o pas wagi ciężkiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis