MMA PLUFCOFICJALNIE: Jessica Andrade vs. Weili Zhang walką wieczoru gali UFC w Shenzhen

OFICJALNIE: Jessica Andrade vs. Weili Zhang walką wieczoru gali UFC w Shenzhen

Foto: UFC
Foto: UFC

Poprzednie doniesienia znalazły potwierdzenia. Jessica Andrade (20-6) w pierwszej obronie pasa kategorii słomkowej zmierzy się z Chinką Weili Zhang (19-1).

Do pojedynku dojdzie 31 sierpnia podczas gali UFC on ESPN+ 15 w Shenzhen. To jedno z największych miast w Chinach liczące 13 mln mieszkańców (w granicach metropolitarnych żyje zaś ok. 23 mln ludzi). Walka ta będzie pierwszym pojedynkiem mistrzowskim UFC zorganizowanym w Chinach.

Przy okazji dzisiejszego otwarcia nowego centrum UFC Performance Institute w Szanghaju doszło do spotkania twarzą w twarz będzie mistrzynią a pretendentką.

Jessica Andrade rywalizację w UFC zaczęła od kategorii koguciej. Tam ze względu na swoje warunki fizyczne radziła sobie ze zmiennym szczęściem i wygrała 4 z 7 walk. Pełnię swoich możliwości zaczęła pokazywać zaś po przejściu do wagi słomkowej. Trzy kolejne zwycięstwa  zaprowadziły ją do walki o pas. Na UFC 211 musiała uznać jednak wyższość ówczesnej długo panującej mistrzyni Joanny Jędrzejczyk (15-3). Kolejne trzy wygrane pozwoliły Brazylijce walczyć o pas raz jeszcze. Ukoronowaniem tej serii był efektowny nokaut na Karolinie Kowalkiewicz (12-5). Na majowej gali UFC 237 w Rio de Janeiro “Bate Estaca” znokautowała zaś slamem obecną mistrzynię Rose Namajunas (8-4).

Weili Zhang jedynej porażki doznała w swoim zawodowym debiucie. Później Chinka zdobywała pasy mistrzowskie w takich azjatyckich organizacjach jak Kunlun Fight czy TOP FC. W oktagonie UFC “Magnum” wygrała już trzy pojedynki, czym przedłużyła swoją serię zwycięstw do 19. Po raz ostatni Zhang walczyła w marcu na gali UFC 235 w Las Vegas. Tam pokonała jednogłośną decyzją sędziowską wyżej rozstawioną Tecię Torres (10-4).