MMA PLNajnowszeUFCJest dokument o byłym mistrzu UFC, któremu groziła amputacja nogi po walce [WIDEO]

Jest dokument o byłym mistrzu UFC, któremu groziła amputacja nogi po walce [WIDEO]

To materiał, z którym zaznajomić się powinien każdy fan mieszanych sztuk walki. W sieci bowiem pojawił się dokument o byłym mistrzu UFC, któremu groziła amputacja nogi po walce w oktagonie!

dokument o byłym mistrzu UFC

Mowa oczywiście o byłym mistrzu wagi średniej i legendarnym pogromcy Andersona Silvy – Chrisie Weidmanie. Zawodnik ten w przeszłości zakładał na biodra pas mistrzowski wagi średniej UFC, ale w oktagonie odniósł także druzgocącą kontuzję nogi.

Jest dokument o byłym mistrzu UFC, któremu groziła amputacja nogi po walce

Wszystko działo się na gali UFC 261 w kwietniu 2021 roku, kiedy to Chris Weidman mierzył się w oktagonie z Uriahem Hallem.

Zaledwie po 17 sekundach walki wydarzyła się tragedia. Tragedia, którą było otwarte złamanie piszczeli po próbie niskiego kopnięcia ze strony Weidmana:

Teraz, dzięki pracy stacji ESPN możemy zobaczyć jak do oktagonu po tej kontuzji, Chris Weidman wracał. A była to droga bardzo długa i w pewnym momencie poddana w wątpliwość.

Sam zawodnik tak wspomina tamten moment kontuzji z walki z Uriahem Hallem:

“Bardzo przestraszyłem się tego bólu, bo od razu pomyślałem o najgorszym scenariuszu. Najgorszy scenariusz bbył taki, że krew nie wróciła do kości i nie była w niej pobierana, co oznaczałoby amputację. Wracam do tego momentu i mam niewyraźne wspomnienia. Pomyślałem sobie: Co jest, do licha? Czy to na pewno mogła być moja noga?

Potem nagle pojawili się sanitariusze i zaczął pojawiać się potężny ból. Ja widziałem tylko moją nogę, czułem kość i widziałem jak wystaje z mojej piszczeli. Powiedziałem tylko, żeby dali mi coś przeciwbólowego.”

Fragment dokumentu o Weidmanie znajdziecie poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis