MMA PLDana WhiteJaka “najniższa krajowa” w UFC? Jake Paul podał minimalną wypłatę jaką powinni zarabiać zawodnicy

Jaka “najniższa krajowa” w UFC? Jake Paul podał minimalną wypłatę jaką powinni zarabiać zawodnicy

Kwestia zarobków w organizacji UFC to temat rzeka. Jedną z osób, która medialnie walczy z właścicielami największej organizacji MMA na świecie w kontekście wypłat dla zawodników jest youtuber i pięściarz Jake Paul. Teraz podał minimalną wypłatę, jaką jego zdaniem powinni zarabiać zawodnicy UFC.

Jake Paul podał minimalną wypłatę jaką powinni zarabiać zawodnicy

Jake Paul i Dana White od wielu miesięcy toczą medialny bój, którego przyczyną są właśnie komentarze youtubera na temat zarobków zawodników UFC.

Odkąd Paul zaangażował się w walki pięściarskie z byłymi zawodnikami UFC (walczył z Benem Askrenem, Tyronem Woodleyem, Andersonem Silvą i Natem Diazem), to głośno zaczął wypowiadać się na temat zarobków zawodników amerykańskiego giganta, które w jego mniemaniu są zbyt niskie.

Jake Paul podał minimalną wypłatę jaką powinni zarabiać zawodnicy

Paul w podcaście “Hotboxin’ with Mike Tyson” przedstawił swój punkt widzenia na temat podstawowej gaży, jaką wg niego powinni zgarniać zawodnicy walczący w oktagonie.

Propozycja Paula jest bardzo śmiała w kontekście realiów, jakie mają aktualnie miejsce:

“To nie jest tak, że nienawidzę Dany White’a, ale chcę tylko, by płacił więcej swoim zawodnikom. Teraz, kiedy wiesz, że firma UFC zarabia miliardy dolarów rocznie, a zawodnicy otrzymują tylko 15 procent z tego, to daje to do myślenia. Moja walka o to wynika z chęci wyższych płac dla zawodników i długoterminowej opieki zdrowotnej dla walczących.

Minimum dla zawodnika w UFC to 12,5 tys. dolarów. Powinno to być co najmniej 50 tys. dolarów. Gdyby zarabiali co najmniej 50 tys. dolarów, to życie wielu zawodników zmieniłoby się diametralnie. Nie musieliby dorabiać, nie musieliby brać innych prac, stać byłoby ich na opłacenie siłowni, treningów, na odpowiednie jedzenie. A teraz wielu z nich pracuje na etatach, ledwo sobie radząc.”

A Wy zgadzacie się z opinią Jake’a Paula na temat podstawowej gaży dla zawodników UFC? Czy podstawowa gaża zawodników powinna zostać podniesiona do kwoty minimalnej 50 tys. dolarów?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis