MMA PLArchiwumDana WhiteIsrael Adesanya prowadził auto pod wpływem i został złapany. Mamy komentarz Dany White’a w tej sprawie!

Israel Adesanya prowadził auto pod wpływem i został złapany. Mamy komentarz Dany White’a w tej sprawie!

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że były już mistrz wagi średniej UFC Israrel Adesanya prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu i został złapany na tym przez policję.

Israel Adesanya prowadził auto pod wpływem

Sytuacja wydarzyła się trzy tygodnie przed walką z Seanem Stricklandem na gali UFC 293. Adesanya wsiadł za kółko po wypiciu alkoholu przy okazji wizyty w Nowej Zelandii.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy poniżej:

Israel Adesanya prowadził auto pod wpływem i został złapany. Mamy komentarz Dany White’a w tej sprawie!

Teraz mamy komentarz szefa UFC w tej głośnej w ostatnich dniach sprawie.

Dana White wypowiedział się na temat Nigeryjczyka w kontekście tego, czy jego wpadka wizerunkowa i kłopoty z prawem mogły mieć wpływ na dyspozycję, jaką oglądaliśmy w oktagonie w walce z Seanem Stricklandem.

Przypominamy, że Adesanya wspomnianą walkę z Amerykaninen niespodziewanie przegrał decyzją sędziów, będąc zdominowany przez praktycznie całą walkę:

“Myślę, że to była bardzo złą decyzja. Bez względu na to, ile wypiłeś drinków, to jeśli pijesz, to nie wchodzisz za kółko. To jedno. Po drugie Uber to prosta sprawa. Jeśli masz tyle pieniędzy, co ten dzieciak, to znajdź sobie kierowcę. Niech ktoś cię zawiezie tam, gdzie chcesz jechać. Skorzystaj z Ubera czy z czegoś w tym stylu. On tamtego dnia podjął złą decyzję i tylko cieszyć się, że nikomu nic się nie stało. Ani jemu, ani nikomu innemu. Miejmy nadzieję, że to był jednorazowy wybryk i nigdy więcej tego nie zrobi ponownie.”

Dana White podobne rady dawał innej gwieździe UFC, która miałą problemy z prawem w kontekście prowadzenia auta będąc pod wpływem środków odurzających. Mowa o Jonie Jonesie, który kilkukrotnie został złapany na tym, że wsiadł za kółko będąc pod wpływem.

Wówczas White żartował, że widząc Jonesa wolałby wynająć prywatny odrzutowiec i przetransportować go do domu, niż puścić samego w podróż do miejsca zamieszkania.

Jon Jones jednak w kłopotu z prawem wpadał często. Israel Adesanya kłopoty tego typu ma po raz pierwszy w swojej karierze i – jak to powiedział szef największej organizacji MMA na świecie – miejmy nadzieję, że to już ostatni taki wybryk Nigeryjczyka.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis