MMA PLArchiwumIsrael AdesanyaIsrael Adesanya jechał autem pod wpływem! Został złapany i przyznał się do wykroczenia!

Israel Adesanya jechał autem pod wpływem! Został złapany i przyznał się do wykroczenia!

Były już mistrz wagi średniej organizacji UFC, Israel Adesanya jechał autem pod wpływem alkoholu! Sprawa jego wykroczenia wyszła właśnie na światło dzienne, a Nigeryjczyk przeprasza społeczność za swoje zachowanie.

Israel Adesanya jechał autem pod wpływem

Sytuacja z jazdą pod wpływem alkoholu przez Adesanyę miała miejsce 19 sierpnia w Auckland, czyli na trzy tygodnie przed jego ostatnią walką, w której w Sydney mierzył się z Seanem Stricklandem.

Przypominamy, że Adesanya wspomnianą walkę ze Stricklandem przegrał jednogłośną decyzją sędziów, będąc niespodziewanie zdominowanym przez całe pięć rund.

Israel Adesanya jechał autem pod wpływem!

O całej sprawie doniósł dziennik The New Zealand Herald, który poinformował, że Adesanya przyznał się do prowadzenia pojazdu mechanicznego będąc pod wpływem alkoholu.

W organizmie Nigeryjczyka stwierdzono 87 miligramów alkoholu na 100 mililitrów krwi, co daje 0,87 promila alkoholu w krwioobiegu.

Adesanya sam przyznał się do wypicia alkoholu, co nie jest czynem zabronionym, ale już jazda samochodem po jego spożyciu – tak.

Byłemu mistrzowi UFC grozi teraz trzymiesięczne więzienie lub grzywna w wysokości około 2680 dolarów.

“Chcę przeprosić całą społeczność, moją rodzinę, mój zespół za decyzję, którą podjąłem, aby usiąść za kierownicą po wypiciu alkoholu podczas kolacji. Zostałem zatrzymany, zrobiono mi badanie krwi, a wynik dał 0,87 promila. Jestem rozczarowany swoim postępowaniem. To była błędna decyzja. Wiem, że są ludzie, którzy mogą mnie naśladować, dlatego chcę, żeby wiedzieli, że takie zachowanie nie jest akceptowalne.” – oświadczył Adesanya podsumowując cały incydent ze swoim udziałem.

Israel Adesaya to były mistrz wagi średniej UFC, który przegrał dwie z trzech ostatnich walk toczonych w oktagonie UFC oraz jego bilans w ostatnich siedmiu pojedynkach wynosi 4-3.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis