MMA PLNajnowszeUFCIslam Makhachev reaguje na brak awansu w rankingu: Może to nastawienie do naszego kraju?

Islam Makhachev reaguje na brak awansu w rankingu: Może to nastawienie do naszego kraju?

Islam Makhachev (24-1) zabrał głos w sprawie rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe. 31-latek nie awansował na pierwsze miejsce mimo zwycięstwa nad Alexandrem Volkanovskim (25-2). Islam zapewnia, że nigdy nie oczekiwał sprawiedliwości.

Makhachev

Makhachev szansę mistrzowską dostał po dziesięciu zwycięstwach z rzędu. 31-latek w październiku poprzedniego roku udowodnił swój wielki potencjał i fakt, że jest zawodnikiem z ogromnym potencjał na długie panowanie. Islam podczas UFC 280 totalnie zdominował Charlesa Oliveirę. Reprezentant Rosji ostatecznie w drugiej odsłonie (trójkątem rękoma) poddał oponenta.

Do ostatniej walki Islama doszło na gali UFC 284, gdy w Perth zmierzył się z mistrzem wagi piórkowej – Alexandrem Volkanovskim. Pojedynek dostarczył mnóstwo emocji i bez wątpienia będzie mocnym kandydatem do walki roku. Makhachev po 5-rundach wygrał jednogłośną decyzją sędziów. 

Makhachev zabiera głos!

Islam Makhachev zabrał głos po tym jak nie awansował w rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

Nigdy nie oczekiwałem sprawiedliwości i nadal tak mam. Zawsze widzimy takie nastawienie do naszych zawodników – do Petra Yana, do Magomeda Ankalaeva. Poleciałem 13 tysięcy kilometrów i pokonałem ich mistrza w jego domu. Sędzia podniósł moją rękę jako zwycięzcy. Pewny siebie, z głową ku górze wróciłem do domu z pasem mistrzowskim UFC. Może to nastawienie do naszego kraju? Nie wiem, nie gram w ich gierki, ale nie mogę zaprzeczyć, bo jeśli utrzymują rankingi, nie wiem czy się zmieniły czy nie, ale jeśli tak to zostanie. Jak mogą to usprawiedliwić? Nie wiem.

Zobacz także:

Trener Arrachionu Olsztyn mówi dlaczego warto trenować! To jest ważne przesłanie! Widzieliście?

Paweł Derlacz jeden z głównych trenerów Arrachionu Olsztyn w rozmowie z Rafałem Mazurowskim (NGF Champion TV) miał ważne przesłanie do młodzieży, ale nie tylko! Trener zdradził, dlaczego warto trenować sporty walki. Ponadto Derlacz podkreśla, że ważne jest po prostu trenowanie – nie zawsze przecież muszą to być sporty walki.

Don Kasjo typuje walkę Pudzianowski-Szpilka: Za dużo tam nie pokazał… Co wy na to?

Kasjusz Życiński w rozmowie z Super Expressem został zapytany o swój typ w starciu Pudzianowski-Szpilka. O takim zestawieniu mówi się już jakiś czas i niewykluczone, że dojdzie do niego jeszcze przed wakacjami.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis