MMA PLNajnowszejiu jitsu/BJJGordon Ryan mocno podupadł na zdrowiu. Poważne problemy pięciokrotnego Mistrza Świata ADCC!

Gordon Ryan mocno podupadł na zdrowiu. Poważne problemy pięciokrotnego Mistrza Świata ADCC!

Gordon Ryan mocno podupadł na zdrowiu, wobec czego zniknął z mediów społecznościowych – przynajmniej, jeśli chodzi o kontent czysto-sportowy.

Ryan problemy zdrowotne
Foto: Instagram

Gordon Ryan przez jednych uważany jest za największego grapplera no-gi wszechczasów, a przez drugich za oszusta, który wszystko, co osiągnął, zawdzięcza niedozwolonym specyfikom. Niezależnie, jak postrzegacie jego postać, to nie można odmówić mu ogromnych umiejętności w BJJ.

Niestety, ostatni rok dla pięciokrotnego Mistrza Świata ADCC nie był zbyt udany. Amerykanin od jakiegoś czasu boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Ba! King w 2023 roku nie stoczył żadnej walki, co więcej, nawet nie trenował.

Ostatnio Ryan częściej jest w szpitalu niż na macie. W maju ubiegłego roku Gordon przeszedł operację, ale choroba wróciła jak bumerang. Grappler ostatnio poinformował na swoich mediach społecznościowych, że ostatni miesiąc spędził w łóżku z powodu kłopotów z żołądkiem. Na dodatek stracił 9 kilogramów wagi.

Wszyscy moi bliscy wiedzą, że przez ostatni miesiąc w zasadzie byłem przykuty do łóżka. Praktycznie nie mogłem jeść, nie było także mowy o prawdziwym treningu. Dziś udało mi się wreszcie zrobić coś więcej niż tylko lekki trening. Pierwszy raz od dawna porządnie zrobiłem nogi na siłowni. Schudłem 9 kilogramów, teraz mieszczę się w limicie kategorii półciężkiej. Cóż pewnie jestem najlepiej dociętym gościem na świecie

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Gamrot w dół, a Oleksiejczuk w górę – czyli zmiany w karcie walk UFC 299!

Ciężko powiedzieć, kiedy Gordon Ryan powróci do regularnych startów. 28-latek pozostaje dobrej myśli, wierząc, iż nowe leki pomogą mu wrócić do pełni sił. Z pewnością traci na tym cała dyscyplina. Ryan rok temu podpisał lukratywny kontrakt z FloSports opiewający na kilka walk, lecz to musi jeszcze poczekać.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis