MMA PLUFCGlover Teixeira vs Thiago Santos w listopadzie! Obaj mają za sobą pokonanie COVID-19

Glover Teixeira vs Thiago Santos w listopadzie! Obaj mają za sobą pokonanie COVID-19

To będzie już trzecie podejście do tego pojedynku. Starcie Glover Teixeira vs Thiago Santos ma odbyć się w listopadzie. UFC po raz kolejny zdecydowało się zestawić tę dwójkę zawodników.

Teixeira i Santos to czołowi zawodnicy wagi półciężkiej UFC. Ich pojedynek nieoficjalnie ma wyłonić kolejnego pretendenta do walki o tytuł mistrzowski, o który w sobotę na gali UFC 253 zmierzą się Dominick Reyes i Jan Błachowicz.

Glover Teixeira vs Thiago Santos w listopadzie! Obaj mają za sobą pokonanie COVID-19

Pierwotnie do walki Teixeira vs Santos miało dojść 12 września, ale na przeszkodzie stanął koronawirus. Pozytywny test na obecność COVID-19 miał Teixeira. Walkę zatem przełożono na 3 października. Ale i w tym terminie nie dojdzie ona do skutku. Tym razem pozytywnie przetestowany na COVID-19 został Thiago Santos.

UFC jednak nie rezygnuje z tego pojedynku i ponownie zestawia zawodników ze sobą. Tym razem Brazylijczycy mają zmierzyć się 7 listopada na gali UFC w Apex. Starcie to nie będzie walką wieczoru wydarzenia.

Przypominamy, że Glover Teixeira wygrał cztery ostatnie walki i jest bardzo blisko zdobycia prawa pretendenta w dywizji półciężkiej. Brazylijczyk ostatnio pokonywał między innymi Anthonyego Smitha czy Nikitę Krylova.

Thiago Santos swoją ostatnią walkę stoczył w lipcu zeszłego roku. Przegrał w niej niejednogłośną decyzją sędziów z Jonem Jonesem. Walkę tę okupił jednak poważną kontuzją kolana, którą musiał wyleczyć. Operacja, a potem rehabilitacja lewego kolana zmusiła go do ponad rocznej przerwy od startów.

Zobacz także:

Będzie kolejna gala UFC w Polsce! Dana White potwierdza!

Wygląda na to, że będzie kolejna gala UFC w Polsce! Prezes amerykańskiego giganta potwierdził chęć organizacji trzeciej gali UFC w naszym kraju. Tym razem ma osobiście pojawić się w Polsce.

Kursy bukmacherskie STS na walkę Dominick Reyes vs. Jan Błachowicz na UFC 253

Już w najbliższy weekend Jan Błachowicz (26-8) jako pierwszym Polak w męskich kategoriach UFC stanie przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa. Nasz partner, firma bukmacherska STS przygotowała bogatą ofertę kursów na tę walkę, jak również na inne pojedynki gali UFC 253 na Fight Island.

Paulo Costa w formie! Będzie nowy mistrz?

Niepokonany Paulo Costa jest w formie przed sobotnim pojedynkiem. Brazylijczyk już w sobotę zmierzy się z również niepokonanym Israelem Adesanyą.