MMA PLDana WhiteBędzie kolejna gala UFC w Polsce! Dana White potwierdza!

Będzie kolejna gala UFC w Polsce! Dana White potwierdza!

Foto: UFC.com

Wygląda na to, że będzie kolejna gala UFC w Polsce! Prezes amerykańskiego giganta potwierdził chęć organizacji trzeciej gali UFC w naszym kraju. Tym razem ma osobiście pojawić się w Polsce.

Dana White o planowanej gali UFC w Polsce opowiadał w rozmowie z Dominikiem Durniatem dla Polsatu Sport. Przyznał, że jeśli wydarzenia oktagonowe potoczą się po naszej myśli, to możemy spodziewać się kolejnej gali UFC w naszym kraju.

Będzie kolejna gala UFC w Polsce! Dana White potwierdza!

A wydarzeniami tymi są wygrana Jana Błachowicza w nadchodzącej walce o pas mistrzowski wagi półciężkiej, powrót do startów Joanny Jędrzejczyk i Karoliny Kowalkiewicz.

Przypominamy, że Jan Błachowicz na zbliżającej się gali UFC 253 zmierzy się z Dominickiem Reyesem w walce o tytuł mistrzowski wagi półciężkiej. Cieszynianin jest pierwszym Polakiem w męskiej dywizji UFC, który stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego.

Oto, co Dana White powiedział na temat kolejnej – trzeciej już po UFC w Krakowie i UFC w Gdańsku – planowanej gali w Polsce:

“Tak, bardzo chciałbym zorganizować te walki w Polsce. Nigdy nie byłem w waszym kraju. Chciałbym zorganizować w Polsce kolejną galę i przyjechać na to wydarzenie. Tak, będziemy starali się zorganizować tę galę. […] W zależności od tego, jak wyjdziemy z okresu pandemii, ale na pewno będziemy dalej działać. Wrócimy do Polski, wrócimy do tych wszystkich krajów, które na nas czekają. UFC będzie coraz większe i będzie coraz bardziej się rozwijać. Będziemy wspierać markę ESPN+ i pogłębiać relację z ESPN.”

Cały wywiad Polsatu Sport z Daną Whitem do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Kursy bukmacherskie STS na walkę Dominick Reyes vs. Jan Błachowicz na UFC 253

Już w najbliższy weekend Jan Błachowicz (26-8) jako pierwszym Polak w męskich kategoriach UFC stanie przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa. Nasz partner, firma bukmacherska STS przygotowała bogatą ofertę kursów na tę walkę, jak również na inne pojedynki gali UFC 253 na Fight Island.

Paulo Costa w formie! Będzie nowy mistrz?

Niepokonany Paulo Costa jest w formie przed sobotnim pojedynkiem. Brazylijczyk już w sobotę zmierzy się z również niepokonanym Israelem Adesanyą.