MMA PLUFCWWE uznane na Florydzie za “niezbędny biznes”. To też szansa dla UFC!

WWE uznane na Florydzie za “niezbędny biznes”. To też szansa dla UFC!

Foto: WWE

Organizacja zawodowego wrestlingu WWE może wznowić swoje show w stanie Floryda.

Burmistrz Hrabstwa Orange na Florydzie, Jerry Domings poinformował na poniedziałkowej konferencji, że WWE zostało uznane za “niezbędny biznes” na terenie stanu. Pierwotnie nie było to możliwe z powodu ograniczeń nałożonych w okresie od 3 do 30 kwietnia. Sytuacja zmieniła się jednak po rozmowie z biurem gubernatora Florydy Rona DeSantis.

Wcześniej biuro gubernatora wysłało notkę, wedle której restrykcjami nie zostają objęci

” pracownicy pracujący przy produkcji spotowej i medialnej z widownią ogólnokrajową – włącznie ze sportowcami, artystami, ekipa produkcyjna i wykonowawczą i innymi osobami niezbędnymi do przeprowadzenia takiej produkcji, pod warunkiem, że lokacja jest zamknięta dla publiczności.”

Rzecznik biura DeSantisa w rozmowie z portalem ESPN wyjaśnił uznanie tej działalności za niezbędną ze względu na “jej krytyczne znacznie dla ekonomii” Florydy.

Rzecznik zapytany czy poniższa decyzja może dotyczyć również UFC odparł, że notka nie wyróżnia konkretnych sportów pod warunkiem, że wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności.

Organizacja UFC próbowała wcześniej przeprowadzenia gali na drugim końcu Stanów Zjednoczonych, czyli w stanie Kalifornia. Event miał odbyć się na terenie kasyna w rezerwacie Indian. Miejsce to nie podlega jurysdykcji władz stanowych, lecz lokalny gubernator znalazł inny sposób na zablokowanie interesu Dany White’a. Swoje obawy przekazał do The Walt Disney Company. Ci jako właściciel ESPN (partnera telewizyjnego UFC) doprowadzili w końcu do odwołania najbliższych gal największej organizacji MMA na świecie.

Czy Dana White spróbuje teraz swoich sił na Florydzie. Wiele może zależeć wciąż od partnera telewizyjnego.

Z pewnością korzystniejsze dla sternika UFC mogą tu być… uwarunkowania polityczne. White dał sie ponząć jako sympatyk Donalda Trumpa. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest przedstawicielem Partii Republikańskiej podobnie jak gubernator Florydy. Z kolei gubernator Kalifornii, Gavin Newsom jest politykiem należącym do Partii Demokratycznej.