MMA PLBez kategoriiFSC – Zwycięstwo Jurasa i porażka Taxi Złotówy. [PEŁNE WYNIKI]

FSC – Zwycięstwo Jurasa i porażka Taxi Złotówy. [PEŁNE WYNIKI]

W sobotę 19 września odbyła się trzecia gala federacji First Step Championship. Kibice zgromadzeni w hali w Lęborku byli świadkami trzech pojedynków kickbokserskich oraz siedmiu w formule MMA.

W walce wieczoru, czterokrotny wicemistrz świata w K1 Jerzy Wroński pokonał na punkty faworyta lokalnej publiczności Karola Kruzela. Rywal Jurasa był trzykrotnie liczony, jednak dotrwał do końca pojedynku. Mimo, że nie udało się wygrać przed czasem, Wroński był zadowolony ze swojej dyspozycji.

Walkę wygrywam w dobrym stylu. Mój przeciwnik był trzy razy liczony ale mimo to przetrwał i walczył do końca. Szacunek Karola za twardą, dobrą walkę w mocnym tempie. Pozdrawiam wszystkich, którzy trzymali za mnie kciuki.

Walkę wygrywam w dobrym stylu. Mój przeciwnik był trzy razy liczony ale mimo to przetrwał i walczył do końca. Szacunek…

Opublikowany przez Jurasa Jurka Wronskiego Niedziela, 20 września 2020

Porażka Taxi Złotówy

W innym pojedynku tego wieczoru, Szymon Wrzesień znany jako Taxi Złotówa przegrał przez TKO w pierwszej rundzie z Kamilem Kałduńskim. Dla Kałduńskiego jest to pierwsze zwycięstwo w karierze, zaś dla Złotówy pierwsza porażka.

Przebieg pojedynku

Przez większość czasu walka toczyła się pod dyktando Kałduńskiego, który wytrwale nacierał do przodu. Tym samym, nie dawał czasu swojemu przeciwnikowi na złapanie oddechu, czy próbę przeprowadzenia akcji ofensywnej.

Złotówa odpowiadał zazwyczaj pojedynczymi ciosami. Stanowiły one spore zagrożenie dla Kładuńskiego, który dwukrotnie po takich ciosach stracił równowagę. Dobre wrażenie zrobiła też praca nóg Września. Dzięki swojej ruchliwości, Youtuber zdołał uniknąć kilku groźnych ciosów.

Nieszczelna okazała się z kolei garda Szymona Września. Pod koniec pierwszej rundy Kamil Kładuński trafił Złotówę lewym sierpem, po czym ciosami młotkowymi w parterze dobił swojego rywala.

Progres Taxi Złotówy

Mimo przegranej należy przyznać, że Szymon Wrzesień był w tej walce zupełnie innym zawodnikiem niż w starciu z Bonusem BGC. Widać było zarówno duży postęp w technice Taxi Złotówy jak i znaczny progres motoryczny i siłowy. Niewątpliwie duży wpływ na przemianę Września mają treningi w klubie Berserkers Szczecin, gdzie przygotowuje się na co dzień.

Nagranie walki dostępne jest w linku poniżej

Pełne wyniki gali

75 kg: Jerzy Wroński pok. Karola Kruzela przez jednogłośną decyzję sędziów

100 kg: Kamil Kładuński pok. Szymona Września przez TKO, 1 runda

84 kg: Adam Łagun pok. Mateusza Pawlika

72 kg: Oskar Herczyk pok. Yaroslava Brovko

91 kg: Robert Fikus pok. Mateusza Jereczka

66 kg: Mateusz Miotke pok. Damiana Stanka

91 kg: Michał Kuźniak pok. Łukasza Koźlaka

70 kg: Karol Możuch pok. Marcina Mierzejewskiego

70 kg: Wiesław Dalidowicz pok. Łukasza Żuka

Zobacz także:

Mateusz Gamrot zaskoczył mówiąc ile dostanie na start! Zaskoczeni?

Mateusz Gamrot o wypłacie jaką dostanie za pierwszą walkę w UFC. Debiut już niebawem w Abu Dhabi

Frank Mir będzie walczył na gołe pięści! Dobra decyzja?

Amerykanin nowym nabytkiem BKFC. Były mistrz UFC już niebawem zadebiutuje i pokaże moc pięści