MMA PLBareknuckle Fighting ChampionshipFrank Mir będzie walczył na gołe pięści. Były mistrz UFC podpisał kontrakt

Frank Mir będzie walczył na gołe pięści. Były mistrz UFC podpisał kontrakt

Foto: UFC on Twitter

Były mistrz organizacji UFC, Frank Mir będzie walczył na gołe pięści. 41-latek podpisał kontrakt z organizacją Bare Knuckle Fighting Championship.

Jako pierwszy informację podał portal Fight Bananas, potem potwierdził to również portal MMA Fighting.

Mir został mistrzem UFC w 2004 roku po tym jak podczas UFC 48 poddał balachą Tima Sylvię. Cztery lata później Amerykanin zdobył jeszcze pas tymczasowy po wygranej przed czasem nad Antonio Rodrigo Nogueierą. W pojedynku unifikacyjnym lepszy okazał się jednak Brock Lesnar. Gwiazdor WWE na jubileuszowej gali UFC 100 zrewanżował się Mirowi za wcześniejszą porażkę. Potem były czempion występował w UFC aż do 2016 roku. Potem Mir walczył zaś dla Bellator MMA. Po raz ostatni zawodnik ten pojawił się w klatce w październiku ubiegłego roku, kiedy podczas gali Bellator 231 pokonał na pełnym dystansie Roya Nelsona.

Frank Mir to kolejny zawodnik z przeszłością w UFC, który spróbuje swoich sił w pojedynkach na gołe pięści w organizacji BKFC. Wcześniej w tej odradzającej się formule mogliśmy oglądać takich zawodników jak choćby Artem Lobov, Jason Knight, Gabriel Gonzaga, Antonio “Bigfoot” Silva, Joey Beltran, Chase Sherman, Hector Lombard czy Thiago Alves. Na swój debiut czeka także Paige VanZant.

Zobacz także:

Co działo się na ostatniej gali BKFC?

Na gali Bare Knuckle FC 12 zwycięstwa odnosili weterani UFC,. Lepsi od swoich rywali okazali się Thiago Alves i Hector Lombard.

Norman Parke składa gratulacje! Zaskoczeni?

Wojownik z Północnej Irlandii składa gratulacje w mediach społecznościowych. Parke zamierza wrócić jeszcze w tym roku