MMA PLNajnowszeFENFEN 52: Jan Ciepłowski po niezbyt ciekawej walce wypunktował Chotěnovský’ego. Polak zawalczy o pas!

FEN 52: Jan Ciepłowski po niezbyt ciekawej walce wypunktował Chotěnovský’ego. Polak zawalczy o pas!

Jan Ciepłowski (6-0) pokonał Lukáša Chotěnovský’ego (6-2) jednogłośną decyzją podczas gali FEN 52 w Ostrowie Wielkopolskim.

FEN 52 Jan Ciepłowski

Początek walki to sporo szachowania. Ciepłowski krążył po klatce i szukał swojej szansy. Polak wyprowadzał kopnięcia. Jego mocny prawy doszedł celu i Chotěnovský na moment stracił równowagę. Czech dobrze używał prostych kopnięć, pracował też ciosami.

Druga runda to dalsze wymiany stójkowe. Wciąż sporo było jednak krążenia wokół siebie nawzajem. Ciepłowski starał się uporać z przewagą zasięgu rywala. Po jednym z jego kopnięć Chotěnovský stracił równowagę. Zawodnik Zenith Fitfabric Łódź poszedł za akcją i znalazł się za plecami oponenta, ale nie był w stanie sprowadzić walki do parteru.

Ciepłowski dalej znakomicie poruszał się w klatce. Polak wyprowadzał sporo kopnięć, bił też ciosy proste. Celnych ciosów nie było jednak dużo. Od czasu do czasu Ciepłowski sięgał rywala prostymi. Były też lowkicki z jego strony.

Sędziowie jednogłośnie uznali, że lepszy w tym pojedynku był Ciepłowski.

Polak wywalczył sobie prawo do walki o pas wagi koguciej FEN. Jego rywalem będzie Vitaliy Yakimenko, który wcześniej na gali FEN 52 pokonał Ismaiela Haidariego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis