MMA PLFENFEN 28 PPV w niższej cenie? “Trochę zmieniło się ich stanowisko”

FEN 28 PPV w niższej cenie? “Trochę zmieniło się ich stanowisko”

Foto: FEN MMA
Foto: FEN MMA

Już 13 czerwca gala FEN 28. Dla organizacji Fight Exclusive Night będzie to debiut z transmisją gali w systemie PPV. Ponoć istnieje szansa, że dostęp do gali będzie można wykupić w niższej cenie.

Swoją galę bokserską w czerwcu planuje również Mateusz Borek. 20 czerwca na gali MB Promotions mają wystąpić tacy pięściarze jak Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO), Kamil Łaszczyk (27-0, 9 KO) czy Patryk Szymański (20-3, 10 KO). Gala odbędzie się w Arłamowie. Jak przyznał Borek w rozmowie z portalem Po Gongu, nie ustalono jeszcze czy gala będzie w systemie PPV czy też nie.

“Rozważam kilka opcji. Akurat jestem na starcie nowego biznesu i z partnerami biznesowymi zastanawiamy się, czy nie ponieść pewnego kosztu tego przedsięwzięcia. Żeby zrobić coś bez precedensu w polskich mediach i pokazać galę w Kanale Sportowym. Myślimy o kilku wariantach. Pierwszy zakłada, że to będzie otwarty produkt dla ludzi. Wtedy musielibyśmy znaleźć kilka firm, które pomogłyby nam sponsoringowo przy transmisji. W drugim wariancie dwie walki pokażemy w paśmie otwartym, a resztę zakodujemy. Trzeci wariant to PPV w internecie za jakąś rozsądną cenę, przykładowo 19,99 złotych. Myślę, że dzisiaj kibic boksu tęskni za emocjami.”

FEN 28 w niższej cenie?

Dziennikarz i promotor w dalszej wypowiedzi dla Po Gongu rozwinął temat PPV. Przy okazji pojawiła się informacja na temat możliwej niższej ceny za transmisję gali FEN 28.

W Polsce jest problem ze sprzedażą PPV?

Trudno powiedzieć. Jestem fanem PPV, wolę oglądać PPV niż dwunastominutowe bloki reklamowe. Cyfrowy Polsat wykonał fenomenalną robotę w stworzeniu usługi PPV w Polsce, ale do tej pory stał na dosyć twardym stanowisku, jeśli chodzi o cenę usługi. Gdy sprzedawałem swoje eventy, kilka razy próbowałem dyskutować o tym z szefami Cyfrowego Polsatu. Zrobiłem dwie imprezy w systemie PPV – galę Adamek vs Haumono i Adamek vs Abell. Odpowiedzialność finansowa za te projekty spadła na mnie.

Jeśli chodzi o cenę eventu, miałem inną optykę niż Polsat. Uważałem, że wzorem USA czy Anglii cena PPV powinna iść w parze z jakością sportową. Karta gali Adamek vs Abell była mocna. Ewa Brodnicka walczyła o mistrzostwo świata, Mateusz Masternak bił się o mistrzostwo Europy WBO, były walki Parzęczewskiego, Balskiego i Wierzbickiego. To był produkt na PPV, ale nie w tej samej cenie, co Adamek vs Kliczko czy nawet Adamek vs Szpilka. Adamek vs Kliczko to były Himalaje sportowe, prime Tomka i oczekiwanie na oszukanie przeznaczenia. Adamek vs Szpilka to była walka o nieprawdopodobnym ładunku emocjonalnym. Dlatego uważałem, że powinno się różnicować cenę.

Ile zatem według ciebie powinno kosztować PPV za galę Adamek vs Abell?

Jeśli gala Adamek vs Kliczko kosztowała 40 złotych, to wydawało mi się, że właściwa cena za Adamek vs Abell to 24,99 lub 29,99 zł. Podoba mi się model amerykański, gdzie zmienia się cenę w zależności od wielkości i jakości widowiska. Wtedy Cyfrowy Polsat nie brał tego pod uwagę. Stał twardo na stanowisku, że cena jest niezmienna. Słyszałem, że teraz trochę zmieniło się ich stanowisko i być może federacja FEN przy najbliższej gali dostanie zgodę na inną cenę. Myślę, że dzisiaj Polacy przyzwyczają się do PPV w internecie. Gigantyczną robotę zrobili ludzie z Fame MMA. Kilka podmiotów już dojrzało, żeby sprzedawać swój produkt w internecie, gdzie jest większa dostępność.”

Partner telewizyjny Fight Exclusive Night, czyli Cyfrowy Polsat jak dotąd kurczowo trzymał się stałej opłaty za PPV. 40 złotych musieliśmy zapłacić choćby za gale KSW czy możliwość obejrzenia pojedynku Conora McGregora z Floydem Mayweatherem Jr. Opłata nie zmieniła się także w przypadku ostatniej mistrzowskiej walki Michała Cieślaka, choć jakość sygnału z Demokratycznej Republiki Konga musiała pozostawiać sporo do życzenia.

Przywołana przez Mateusza Borka organizacja FAME MMA regularnie sprzedaje dostęp do swoich gal za ok. 20 złotych osiągając przy tym bardzo satysfakcjonujące dla nich wyniki.

Czy w przypadku FEN 28 również będziemy mogli liczyć na niższą cenę? Na razie jednak nie mamy oficjalnego potwierdzenia. Pozostaje nam więc czekać na dalsze informacje w tej sprawie.

Aktualna rozpiska FEN 28:

70,3, MMA: Mateusz Rębecki vs TBA*
120,2, MMA: Szymon Bajor vs TBA*
93,0, MMA: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wójcik
77,1, MMA: Szymon Dusza vs Kacper Koziorzębski
120,2, MMA: Marcin Sianos vs Adam Pałasz
77,0, K-1: Dominik Zadora vs Piotr Sokół
56,7, MMA: Anita Bekus vs Sylwia Firlej
+2 walki

Zobacz także:

Andrzej Grzebyk w KSW

Były podwójny mistrz FEN-u już oficjalnie w nowej organizacji. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Andrzej Grzebyk trafił do KSW.

A co słychać w prawdziwym MMA?

Oczywiście ciągle dostarczamy Wam wartościowy kontent dotyczący naszej ulubionej dyscypliny sportu. Już w weekend kolejna gala UFC, a tymczasem możecie zobaczyć jak prezentują się kursy na to wydarzenie.