MMA PLNajnowszeKSWFederacja KSW wspomina swoje gale na Torwarze. 20 stycznia już czternasta taka impreza!

Federacja KSW wspomina swoje gale na Torwarze. 20 stycznia już czternasta taka impreza!

Już 20 stycznia organizacja KSW wróci do warszawskiej hali COS Torwar, w której przygotuje swoje wydarzenie po raz czternasty w historii.

Federacja KSW wspomina swoje gale na Torwarze

Bilety na XTB KSW 90 dostępne są na ebilet.pl

Marka KSW nierozerwalnie związana jest z Warszawą, gdzie się narodziła i przez lata budowała swoją siłę. W niecałe trzy lata od rynkowego debiutu KSW po raz pierwszy pojawiła się ze swoim wydarzeniem na Torwarze, gromadząc w hali około trzech tysięcy kibiców. Od tej chwili to właśnie Torwar stał się miejscem, w którym odbywały się kolejne gale KSW w Warszawie. To tutaj w roku 2009 odbyło się pamiętne KSW XII, które do dziś jest jednym z najważniejszych eventów dla organizacji KSW. Podczas tego wydarzenia zadebiutował w ringu Mariusz Pudzianowski, który błyskawicznie rozprawił się z Marcinem Najmanem. Dzięki tej walce kibicom po raz pierwszy został udostępniony cały Torwar, co też przełożyło się na ponad 5-tysięczną publiczność zasiadającą na trybunach. Kolejne gale KSW na Torwarze odbywały się dość regularnie, aż do roku 2016. Wówczas nastąpiła sześcioletnia przerwa od wydarzeń tu organizowanych.

W roku 2022 doszło do wielkiego powrotu na COS Torwar. 20 sierpnia fani mogli obejrzeć tam galą KSW 73. W walce wieczoru doszło do od dawna wyczekiwanego zderzenia dwóch najlepszych polskich kickboxerów wagi ciężkiej. Tomasz Sarara przywitał debiutującego w okrągłej klatce Arkadiusza Wrzoska. W boju tym nokaut wisiał w powietrzu od pierwszej sekundy. Panowie przez prawie trzy rundy wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami. Obaj byli też w poważnych tarapatach, ale ostatecznie to Arkadiusz okazał się skuteczniejszy i w końcu ostatniej rundy przyparł Tomasza do siatki, gdzie rozbijał go kolejnymi uderzaniami tak długo, aż do akcji wkroczył sędzia, który przerwał pojedynek.

W pozostałych walkach KSW 73 Daniel Rutkowski pokonał Reginaldo Vieirę, Radosław Paczuski znokautował Jasona Radcliffe’a, Karolina Owczarz pokonała Natalię Baczyńską, Krystian Bielski w fantastycznym boju rozbił Iona Surdu, Bohdan Gnidko błyskawicznie znokautował Damiana Piwowarczyka, Dominik Humburger rozbił przed czasem Borysa Borkowskiego, Pascal Hintzen udusił Patryka Likusa, a Carl McNally poddał Miłosza Melcherta. Warto nadmienić, że skończenie w wykonaniu Bohdana Gnidki było najszybszym nokautem w historii organizacji KSW.

Gala XTB KSW 90 będzie czternastym wydarzeniem organizacji przygotowanym w warszawskiej hali COS Torwar, a fani ponownie będą mieli okazję obejrzeć w akcji Arkadiusza Wrzoska, który zmierzy się z mistrzem chorwackiej organizacji FNC Ivanem Vitasoviciem.

[artykuł pochodzi z oficjalnej strony Federacji KSW]

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis