MMA PLNajnowszeRIZIN FFDymy na konferencji, karta RIZIN.41 prawie skompletowana

Dymy na konferencji, karta RIZIN.41 prawie skompletowana

Organizacja RIZIN oglosiła kolejne pojedynki na pierwszą galę w 2023 roku. RIZIN.41 odbedzie się w Osace 1 kwietnia, a dzisiaj poznaliśmy zasady prawdopodobnego main eventu między Kojim Tanaką a Ryusei Ashizawą, oraz zaanonsowano udział takich zawodników jak Kiichi Kunimoto, Keita Nakamura, czy Kyohei Hagiwara.

“Kouzi” Tanaka i Ashizawa, który jest świeżym nabytkiem organizacji, walkę stoczą na zasadach kickboxingu w limicie do 61 kg. Nie jest to zaskoczenie, bowiem obaj będą walczyć w swoim sporcie. Tanaka był pretendentem do pasa K-1 i walczył z Takeru. Ashizawa do pojedynków o tytuły nie doszedł, ale jego szalony styl i ekscentryczny styl bycia dały mu mnóstwo fanów za czasów jego występów w K-1. Nie zabrakło również tzw. “dymów”.

Ogłoszono również przeciwnika dla Sho Patricka Usamiego (6-1). Były karateka i bokser, który w sylwestra znokautował Noah Beya jeszcze wcześniej był anonsowany jako uczestnik azjatyckiego turnieju Road to UFC. Japończyk nie wyrobił wówczas limitu wagowego i został wycofany z drabinki, po czym wylądował w RIZIN, odnosząc dwa zwycięstwa przed czasem. Jego rywalem będzie Kyung Pyo Kim (11-4). Koreański fighter doszedł do półfinału tego samego turnieju UFC, gdzie niejednogłośnie przegrał z późniejszym triumfatorem Anshulem Jublim.

Niespodziewanie na karcie pojawiła się walka weteranów w wadze półśredniej, gdzie zmierzy się ze sobą dwóch byłych zawodników UFC. “Strasser” Kiichi Kunimoto (20-10-2) zmierzy się z Keitą Nakamurą (35-11-2). “K-Taro” nie walczył od grudnia 2019, od występu na karcie głównej Bellator Japan, gdzie przegrał decyzją z Lorenzem Larkinem. W UFC wygrał m.in. z Salimem Touahrim.

Niespodziewane zestawienie w wadze piórkowej. Doświadczony Kyle Aguon (14-11) zmierzy się z Kyohei Hagiwarą (6-7). Japończyk większość swoich walk przegrywał w parterze mimo bardzo dobrych umiejętności strikerskich. Problem w tym, że zawodnik z Guamu słynie z zapasów i może być dla niego kolejnym ciężkim doświadczeniem

Rozpiskę uzupełniło otwierające starcie kickbokserskie między Yuto Miwą a Daichim Akahirą.

ROZPISKA RIZIN.41

Co ciekawe, karta jeszcze najprawdopodobniej nie jest sfinalizowana. Pod koniec lutego albo na początku marca ogłoszone mają zostać ostatnie zestawienia i kolejność pojedynków. Wtedy też mają nastąpić pierwsze ogłoszenia dla dwóch kolejnych gal w Tokio – Landmark 5 (30 kwietnia) i RIZIN.42 (6 maja).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis