MMA PLNajnowszeBez kategoriiDwójka Polaków w finałach Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA

Dwójka Polaków w finałach Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA

W czwartym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022 piątka polskich zawodników rywalizowała w półfinałach turnieju. Magdalena Czaban i Michał Borowski wygrali swoje pojedynki i będą walczyć o złote medale mistrzostw świata. Paulina Wiśniewska, Paulina Kontna i Dominika Steczkowska kończą zawody z brązowymi medalami.

Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 rozpoczęły się 12 lutego w Serbii. W czwartym dniu zawodów w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział: Michał Borowski, Paulina Kontna, Paulina Wiśniewska, Magdalena Czaban i Dominika Steczkowska. Michał Borowski pokonał swojego rywala na punkty, a Magdalena Czaban wygrała przez poddanie. Oboje więc awansowali do finałów mistrzostw. Pozostałe panie musiał dziś uznać wyższość swoich przeciwniczek i kończą zawody z brązowymi medalami.

Magdalena Czaban jest najbardziej utytułowaną zawodniczką w kadrze Polski. W finale turnieju w Serbii, powalczy o drugi tytuł mistrzostw świata. Po raz pierwszy Polka wywalczyła złoto mistrzostw świata w roku 2019. W tym samym roku zdobyła też tytuł mistrzyni Europy, który wywalczyła również w roku 2021 i 2022.

Michał Borowski ma na swoim koncie kilkadziesiąt amatorskich pojedynków. Po raz pierwszy bierze jednak udział w mistrzostwach świata. Podczas mistrzostw Europy, które odbyły się we wrześniu roku 2022 wywalczył srebro.

Oficjalne wyniki czwartego dnia zmagań:

Seniorzy:

1. Waga atomowa 47,7kg (105 lbs) – Magdalena Czaban pokonała Victoria Anthony (USA) przez poddanie, 2:21, runda 3

2. Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Raquel Gonzalez Garcia (Hiszpania) pokonała Paulinę Wiśniewską niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29)

3. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Nikolija Milosevic (Serbia) pokonała Paulinę Kontną przez duszenie, 1:15, runda 2

Juniorzy:

1. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Eva Erdelyiova (Słowacja) pokonała Dominikę Steczkowską przez poddanie, 1:26, runda 1

2. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Michał Borowski pokonał Altina Zenuni (Niemcy) jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 30-27)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2022 odbywa się w Serbii w dniach od 12 do 17 lutego. W Stark Arenie w Belgradzie rywalizuje 462 reprezentantów 62 krajów. Są to największe amatorskie zawody w historii International Mixed Martial Arts Federation, która jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, która należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

[informacja prasowa]

Mamy bardzo przykre wiadomości… Nie żyje polski pięściarz Grzegorz Skrzecz, który na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów. 65-latek bez wątpienia jest legendą polskiego boksu.

Phil De Fries o walce z Pudzianem: Na pewno nie, dopóki nie odniesie kilku zwycięstw!

Phil De Fries (22-6) już parę razy apelował o starcie z Mariuszem Pudzianowskim. Wydawało się, że w poprzednim roku był na to idealny moment, bowiem wojownik z Białej Rawskiej był po kolejnym efektownym zwycięstwie. Ostatecznie Pudzianowski zdecydował się na hitowe starcie z Mamedem Khalidovem. W aktualnej sytuacji Brytyjczyk uważa, że Pudzian musi odnieść parę zwycięstw, aby zawalczyć o tytuł wagi ciężkiej.