MMA PLUFCDu Plessis już w TOP 15 rankingu UFC w wadze średniej! Byłego mistrza KSW czekają duże walki!

Du Plessis już w TOP 15 rankingu UFC w wadze średniej! Byłego mistrza KSW czekają duże walki!

Dricus Du Plessis (17-2) to kolejny były zawodnik KSW, który doskonale radzi sobie w największej organizacji na świecie. Sobotnie zwycięstwo zapewniło reprezentantowi RPA debiut w oficjalnym rankingu UFC w wadze średniej. Już niebawem byłego championa KSW czekają duże walki.

Dricus

“Stillknocks” po ważnym zwycięstwie wspomniał ponownie o weteranie UFC – Kelvinem Gastelumie (17-8). Przypomnijmy, że w tym roku próbowano doprowadzić do ich zestawienia.

Nie jestem odpowiedzialny za zestawienia walk. Myślę, że walka z Gastelumem ma sens. To starcie już w zasadzie było zorganizowane. UFC wykonało dobrą robotę, abym wziął ten pojedynek z krótkim wyprzedzeniem. Byłem jedynym, który stracił, ponieważ dostałem przeciwnika, który wypadł tydzień przed walką i zostałem z niczym. To już przeszłość. Teraz walczę z najlepszymi. Jeżeli nie chcą mi dać Gasteluma to niech dadzą kogokolwiek z czołowej dziesiątki. Kogo nie dostanę jestem gotowy.

Były mistrz KSW w TOP 15!

Dricus Du Plessis (17-2) zameldował się w oficjalnym rankingu UFC w wadze średniej. Reprezentant RPA znajduje się aktualnie na 14 pozycji.

Wszystko za sprawą sobotniego zwycięstwa w Las Vegas. Dricus wystąpił na UFC 276, gdzie jednogłośną decyzją sędziów pokonał weterana Brada Tavaresa (19-7). Początek nie był łatwy… Dricus co jakiś czas próbował zdobyć sprowadzenie, ale na to był przygotowany przeciwnik. Trzeba było coś zmienić. W drugiej i trzeciej odsłonie Du Plessis ciągle nacierał i widać było tego efekty. W pewnym momencie wydawało się, że rywal jest naruszony. Ostatecznie twardy Tavares wytrwał do samego końca.

Zobacz także:

PRIME SHOW MMA 2: Marcin Wrzosek zastąpi Reda i zmierzy się z ogromnym Kaluskim! Co wy na to?

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany! Parę dni temu informowaliśmy was, że Ernest Ivanda wylądował w szpitalu. ”Red” usłyszał diagnozę – udar niedokrwienny mózgu. Tym samym jego start i walka z Piotrem Kaluskim nie jest możliwa. Nowym przeciwnikiem ”Ochroniarz Oszusta z Tindera” został… Marcin Wrzosek! Trzeba przyznać, że jest to prawdziwy freak fight.

PRIME 2: Doszło do pierwszego face to face Bombardiera ze Stiflerem! Tu jest wielka różnica! Widzieliście?

To będzie prawdziwy freak fight! W tak zwanym co-main evencie zobaczymy starcie Damiana Zduńczyka z Serigne Ousmane Dią. ”Stifler” postanowił, że dziewiątego lipca stanie przed kolejnym dużym wyzwaniem. Warto wspomnieć, że w tym pojedynku będzie ogromna różnica kilogramów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis