„Drugie oblicze” to cykl mający na celu ukazać zawodników MMA w nieco innej odsłonie. Nie znajdziecie tu typowych pytań, które można usłyszeć w wywiadach przed walkami. Macie za to szansę poznać odpowiedzi swoich ulubionych fighterów na tematy bardziej prywatne. Publikacje będą cykliczne, dodawane w każdy poniedziałek.

Kolejnym zawodnikiem, który wziął udział w naszym cyklu jest aktualny mistrz PLMMA w wadze muszej – Piotr „Bodzio” Kamiński!


1. Kim chciałeś zostać będąc małym dzieckiem?

PK: Myślę że jak każde małe dziecko chciałem zostać superbohaterem. Od zawsze moim idolem jest postać komiksowa „Hulk”. Ciężko mi przypomnieć sobie jeszcze moje wspomnienia, co do tego pytania więc skoczę do następnego.

2. Jakie miałeś przezwisko w czasach szkolnych?

PK: W szkole mówiono na mnie „Kamyk”. Tak samo mówili na moich dwóch starszych braci. Wiele osób też mówiło „Mały”, bo ciężko było znaleźć niższą osobę niż ja. <śmiech> Niektórzy dalej tak na mnie mówią, bo nie należę do najwyższych.

3. Jak się nazywał Twój pierwszy sportowy idol?

PK: Hmmm… tutaj może być ciężko, bo jedyny idol jakiego pamiętam z przeszłości to był Brock Lesnar. Ciężko mi przypomnieć sobie czy był ktoś wcześniej. Wiem, że Brock był moim idolem zaraz po tym jak rozpocząłem pierwsze treningi BJJ.

4. Jakie jest Twoje hobby poza MMA?

PK: Odkąd trenuję ciężko było znaleźć czas na inne hobby. Wcześniej grałem w siatkę i lubiłem pograć sobie w rugby. Aktulanie nie mam żadnego hobby oprócz MMA, BJJ i boksu. Te trzy dziedziny są dla mnie wszystkim!

5. Twój ulubiony film to:

PK: Mam kilka tytułów filmów. Bardzo lubię ogladac horrory, lubię ten dreszyk emocji. Parę tytułów z tego gatunku to: Sinister, Obecność czy Freddy Krueger. Lubię także filmy, w których głównymi bohaterami są osoby obdarzone mocą. Są to: Avengers i Iron Man.

6. Jakiego gatunku muzyki słuchasz?

PK: Słucham róznego rodzaju muzyki zaczynając od Hip-hopu, przez Electro house i kończąc nawet na Disco Polo. <śmiech> Jedynym gatunkiem za którym nie przepadam jest Rock.

7. Ulubiona potrawa, na którą możesz sobie pozwolić w momentach zwanych „cheat meal”?

PK: I tutaj znowu jest tego wiele, jednak moja największa słabość to pizza. Niezależnie czy jadłem ją wczoraj, budząc się rano na drugi dzień już mam na nią chęć.

8. Gdybyś mógł posiąść jeden dar z filmów o superbohaterach, co byś wybrał?

PK: Tak jak pisałem na początku. Dla mnie mistrzem jest moc którą posiada Hulk. Jednak fajnie jeśli potrafiłbym nad nią panować. Patrząc na moce innych bohaterów, myślę że żaden z nich nie ma podjazdu do tego „zielonego świra”. Uważam, że jakbym taką moc miał na moją kategorię 57 kg, to mógłbym mierzyć się z wagą ciężką. <śmiech>

9. Wymarzone miejsce, które chciałbyś odwiedzić?

PK: Nie ma jakichś konkretnych miast. Jednak wybiorę się na pewno gdzieś na jakaś małą wyspę. Dookoła woda, plaża, gorąc i pełno owoców. Czego chcieć więcej? Taki wypoczynek to najlepsze co może być.

10. Czy posiadasz jakieś motto, którym kierujesz się w życiu?

PK: Zawsze mówię sobie, że jeśli człowiek przegra i nie osiągnie tego co chce, to powinien się nie poddawać i dążyć do tego dwa razy mocniej niż wcześniej i z czasem to nam się uda. Wbijam sobie w glowę, że nigdy się nie poddam.

11. Jaki jest Twój największy życiowy sukces?

PK: Na tę chwilę moim największym sukcesem w życiu jest zdobycie purpurowego pasa BJJ i zdobycie pasa mistrzowskiego kategorii muszej federacji PLMMA. Wielokrotnie zdobywałem Mistrza Polski w BJJ, a to było zawsze moim marzeniem.

12. Jaką cechę uważasz w sobie za najcenniejszą?

PK: Myślę, że od zawsze byłem ambitny, cierpliwy i potrafię się odwdzięczać. Te trzy cechy są u mnie najcenniejsze. Jeśli stawiam sobie cel to bardzo mocno do niego dążę i nie mam zamiaru odpuścić.

13. Z jakiej rzeczy/czynności, w żadnym wypadku nie byłbyś w stanie zrezygnować?

PK: Nigdy nie mógłbym zostawić tego co robię czyli treningów. Jestem tym pochłonięty i nie mógłbym tak nagle odpuścić.

14. Czego nienawidzisz robić?

PK: Nienawidzę sprzątać, chorować, kłócić się i klepać w matę. <śmiech>

15. Jeśli mógłbyś cofnąć czas i wymazać jedną sytuację z przeszłości, co by to było?

PK: Na szczęście nie miałem jakichś strasznych sytuacji, które chciałbym wymazać z przeszłości. Ale jeśli już mam jakąś wymienić, bo takie było pytanie to wymazałbym nie zrobienie wagi na mojej ostatniej walce. Myślę, że wtedy niektórzy pozamykali gęby. <śmiech>


Polub profil Piotra Kamińskiego na Facebooku -> kliknij tutaj.


Piszcie w komentarzach kogo chcielibyście widzieć w kolejnych odcinkach!

Pitbull Sports