MMA PLUFCDaniel Cormier tłumaczy jak UFC zorganizuje galę w czasie pandemii COVID-19

Daniel Cormier tłumaczy jak UFC zorganizuje galę w czasie pandemii COVID-19

To już pewne, że organizacja UFC doprowadzi do swojej najbliższej gali, zaplanowanej na dzień 18 kwietnia, kiedy to odbędzie się UFC 249 z walką wieczoru w postaci starcia o tymczasowy mistrzowski pas wagi lekkiej Tony Ferguson vs. Justin Gaethje.

Jak UFC zorganizuje tę imprezę? Swoje zdanie na ten temat wypowiedział były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier (22-2, 1 N/C), który przedstawił swój punkt widzenia na organizację imprez przez amerykańskiego giganta, wyjaśniając, w jaki sposób UFC do swoich imprez doprowadzi:

“Jest wiele głosów w sprawie miejsca zorganizowania gali, prawda? Jeśli jest to gdzieś blisko i jest to miejsce łatwo dostępne, to nie rozumiem, dlaczego miałoby się zakazać organizacji tej imprezy.

Zawodnicy zostaną przetestowani na koronawirusa, UFC ma przetestować wszystkich. Trzeba zrozumieć, że jeśli robisz galę UFC i nawet jeśli ktoś nie ma żadnych objawów, to i tak musi zostać przetestowany. Nie wpuszczą cię na tę imprezę, jeśli nie zostaniesz przetestowany. A kiedy cię przetestują, to będziesz wiedział czy masz koronawirusa czy nie. Wierzę, że dzięki takim działaniom UFC będzie tak bezpieczne jak tylko może być bezpieczne.

Oczywiście Dana White i firma ma dostęp do testów i będą je przeprowadzać na zawodnikach, sędziach, urzędnikach, obsłudze. Przetestują wszystkich. Jeśli więc będzie to wyglądało na bezpieczną rzecz, to możesz organizować gale. Nie mówię o jakiś podróżach samolotem, bo nie chcę wsiadać do samolotu i się narażać. Ale jeśli to ma być coś na zasadzie: dzwonią, idę zrobić walkę i wracam do domu, to czemu nie?”

“DC” zwraca też uwagę na to, że całe społeczeństwo musi przystosować się do nowego porządku świata, jednocześnie mając nadzieję, że niedługo normalność powróci:

“Walki muszą zacząć się odbywać. Jako kraj musimy podchodzić bardzo poważnie do dystansu między sobą i do pozostawania w domu, jeśli tego się od nas wymaga. Musimy zatrzymać rozprzestrzenianie się tego wirusa. Ale musisz mieć też nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normalności. To bardzo trudne.

Wszystko wygląda dzisiaj inaczej. Życie wygląda inaczej. Mówię to codziennie – nie mogę uwierzyć w to, jak teraz wygląda nasze życie. Nie spodziewałeś się, że coś takiego cię spotka i że tak będzie wyglądała twoja codzienność. Ale mam nadzieję, że wcześniej a nie później wrócimy do normalności.”