MMA PLUFCDaniel Cormier o starciu ze Stipe Miocicem na UFC 226: To największa walka w moim życiu

Daniel Cormier o starciu ze Stipe Miocicem na UFC 226: To największa walka w moim życiu

Foto: MMAjunkie.com

Mistrz wagi półciężkiej UFC, Daniel Cormier (20-1, 1 N/C) jest świadomy rangi pojedynku, jaki stoczy 7 lipca na gali UFC 226 w Las Vegas, kiedy to stanie na przeciwko aktualnego mistrza wagi ciężkiej Stipe Miocica (18-2). 

Zdaniem “DC” starcie z Miocicem będzie największą walką w jego karierze i możliwością zapisania się na kartach historii jako mistrz dwóch najcięższych dywizji wagowych w UFC:

“To największa walka w moim życiu, największa w jakiej kiedykolwiek uczestniczyłem. Odgrywałem już znaczącą rolę w wielu wielkich i ważnych walkach w UFC, jak np na UFC 182 czy na UFC 200 czy UFC 214. Byłem zaangażowany w wiele wielkich momentów w historii tego młodego sportu i jestem zaszczycony, że mogłem w tym uczestniczyć.

Ale walka z Miocicem na UFC 226 to coś niezwykle rzadkiego w świecie MMA. To będzie okazja do zrobienia czegoś historycznego. To szansa na dokonanie czegoś, co pozwoli mi odejść. Moje dzieci, mój syn i moja córka zawsze będą mogły wrócić do tego momentu i powiedzieć, że 7 lipca 2018 roku ich tata stworzył historię. Że tej nocy ich tata wyrył swoje imię na kamieniu i stał się częścią książek historycznych.”