MMA PLUFCDana White potwierdza. Jan Błachowicz vs. Israel Adesanya już w marcu

Dana White potwierdza. Jan Błachowicz vs. Israel Adesanya już w marcu

Foto: UFC Europe on Twitter

Jan Błachowicz (27-8) w pierwszej obronie pasa wagi półciężkiej UFC zmierzy się z mistrzem kategorii średniej Israelem Adesanyą (20-0).

Do pojedynku dojdzie 6 marca na gali UFC 259. Informację potwierdził prezydent UFC, Dana White dla portalu ESPN.

Sprawdziły się więc wcześniejsze doniesienie, w których powoływano się na jednego z trenerów Adesanyi.

Błachowicz ma obecnie serię czterech zwycięstw. “Cieszyński Książę” podczas swojej przygody z UFC wygrywał już z takimi zawodnikami jak Ilir Latifi, Jared Cannonier, Jimi Manuwa, Nikita Krylov, Luke Rockhold czy “Jacare” Souza. 37-latek za najlepszy rok w karierze może uznać jednak 2020. Najpierw zrewanżował się Coreyowi Andersonowi nokautując go w pierwszej rundzie. Później zaś zdobył pas mistrzowski po zwycięstwie przed czasem nad Dominickiem Reyesem.

Adesanya to zawodnik wciąż niepokonany w zawodowej karierze. Nigeryjczyk w samym UFC odniósł już dziewięć zwycięstw, z czego cztery miały miejsce w pojedynkach mistrzowskich. Po raz ostatni “The Last Stylebender” pojawił się w klatce we wrześniu na gali UFC 253, czyli tej samej, na której pas zdobył Polak. Adesanya zdeklasował wtedy innego niepokonanego zawodnika Paulo Costę.

Lokalizacja marcowej gali nie jest jeszcze potwierdzona.

Rok 2020 był dla Jana Błachowicza fenomenalny. Oby przyszły był jeszcze lepszy!

Zobacz także:

Wiemy dlaczego Khamzat Chimaev wycofał się z walki z Leonem Edwardsem!

Wiemy już dlaczego Khamzat Chimaev wycofał się z walki z Leonem Edwardsem! Jeden z tych zawodników, którzy przebojem wdarli się w szeregi największej organizacji MMA na świecie i przepychają się w niej łokciami musiał wycofać się z ogłoszonej walki z Brytyjczykiem.

Kawulski skomentował wybryk Gamrota! Widzieliście?

Maciej Kawulski postanowił skomentować ostatni wybryk Mateusza Gamrota. Chodzi o scysję z policją.