MMA PLDana WhiteDana White po UFC 268: Sorry GSP, ale Kamaru Usman jest najlepszym półśrednim w historii

Dana White po UFC 268: Sorry GSP, ale Kamaru Usman jest najlepszym półśrednim w historii

Szef UFC, Dana White po UFC 268 nie mógł nachwalić się Kamaru Usmana. Ciągle aktualny mistrz wagi półśredniej UFC po raz kolejny obronił tytuł mistrzowski, tym razem drugi raz pokonując Colby’ego Covingtona. Uczynił to po fenomenalnej walce.

Usman po raz kolejny pokazał, że na ten moment jest mistrzem nie do zdarcia, choć na horyzoncie pojawił się nowy pretendent, który dopiero zmierza do walki o pas – Khamzat Chimaev. Fani już na ten pojedynek ostrzą sobie zęby.

Dana White po UFC 268: Sorry GSP, ale Kamaru Usman jest najlepszym półśrednim w historii

Dana White natomiast nie mógł nachwalić się Nigeryjczyka po kolejnej jego wygranej i określił go nawet najlepszym półśrednim w historii, czym na pewno sprawił przykrość legendarnemu Georgesowi St. Pierre’owi:

“On jest wyjątkowy. Jest cholernie dobry i uważam, że jest najlepszym zawodnikiem wagi półśredniej w historii. Oczywiście jest najlepszym zawodnikiem na świecie w tej chwili. Kamaru jest jednym z tych gości, o których możesz się kłócić w kontekście dyskusji o GOAT-ie.

Walczył już z wszystkimi i teraz zaczyna walczyć drugi raz z nimi i znowu wygrywa. Usman ma imponującą serię 19 wygranych z rzędu. Przegrał tylko raz w swojej karierze i było to w 2013 roku. “NIgeryjski Koszmar” jest blisko pobicia rekordu Andersona Silvy w najdłuższej serii zwycięstw, a to mówi samo za siebie.”

Zobacz także:

Armia Fight Night 11: Mansur Azhiev broni mistrzowskiej szabli. Efektowny występ i pewne zwycięstwo

Mansur Azhiev (7-0) pokonał Amaury’ego Juniora (13-10, 1 N/C) na gali Armia Fight Night 11 w Łodzi. Stawką pojedynku była posiadana przez Azhieva mistrzowska szabla kategorii piórkowej.

Bellator 270 – wyniki. Patricky “Pitbull” zdobył pas zwakowany przez brata [WIDEO]

Za nami gala Bellator 270 w Dublinie. Nowym mistrzem kategorii lekkiej został Patricky “Pitbull” Freire (23-10), czyli… brat zawodnika, który w zeszłym miesiącu zwakował pas.