MMA PLarmia fight nightArmia Fight Night 11: Mansur Azhiev broni mistrzowskiej szabli. Efektowny występ i pewne zwycięstwo

Armia Fight Night 11: Mansur Azhiev broni mistrzowskiej szabli. Efektowny występ i pewne zwycięstwo

Foto: TVP Sport

Mansur Azhiev (7-0) pokonał Amaury’ego Juniora (13-10, 1 N/C) na gali Armia Fight Night 11 w Łodzi. Stawką pojedynku była posiadana przez Azhieva mistrzowska szabla kategorii piórkowej.

Mansur szybko zajął miejsce w środku klatki. Atakował kolejnymi kopnięciami, przede wszystkim niskimi. Amaury atakował rzadziej, ale wkładał w swoje akcje sporo siły. Azhiev trafił mocno prawą ręką co rywal zdecydowanie odczuł. Mistrz dalej atakował. Kolejne jego kopnięcia i ciosy dochodziły do celu. Azhiev złapał nogę przeciwnika i przewrócił go pod siatką. Brazylijczyk zdołał się jednak szybko podnieść. Mansur znakomicie kontrolował dystans. Trafił efektownie high kickiem.

Również w drugiej rundzie Azhiev kontynuował swoją presję. Amaury starał się jednak skierować walkę bliżej środka klatki. Mistrz ponownie trafił jednak wysokim kopnięciem na głowę. Potem dołożył do tego też latające kolano. Mansur walczył efektownie, ale przy tym rozważnie. Złapał rywala w klinczu. Po rozerwaniu reprezentant Polski dalej był w stanie mocno trafiać.

Amaury Junior szybko ruszył na mistrza na początku trzeciej rundy. Azhiev obrócił go jednak pod siatką. Zawodnik WCA Fight Team ściągał przeciwnika do parteru, ale tylko na moment. Dalej jednak Mansur kontrolował przeciwnika pod siatką. Po raz kolejny obalił przeciwnika. Próbował też wejścia za plecy, ale przypłacił to utratą kontroli. Amaury przez pewien czas dociskał czempiona do siatki. Walka wróciła jednak na środek klatki. Azhiev raz jeszcze trafił wysokim kopnięciem a potem sprowadził walkę do parteru. Zadał sporo ciosów, ale nie był w stanie skończyć przeciwnika. W samej końcówce raz jeszcze obalił rywala.

30-26, 30-27, 30-27 – wszyscy sędziowie zdecydowanie wskazali na zwycięstwo Azhieva.

Cała walka dostępna na sport.tvp.pl

Zobacz także:

Armia Fight Night 11 – wyniki

Gala Armia Fight Night w Łodzi. O mistrzowskie szable powalczą Mansur Azhiev i Sylwester Miiller.

Były reprezentant Polski ostro o gali Marcina Najmana: Patologia! Zgadzacie się?

Ostatnia trzecia edycja MMA VIP w Częstochowie obiła się szerokim echem na świecie. W Polsce również pojawiają się dalsze komentarze. Głównie chodzi o kontrowersyjne starcia pomiędzy kobietą, a mężczyzną. Tym razem w mocnych słowach o gali Najmana wypowiedział się były reprezentant Polski.

Mateusz Gamrot ceniony w UFC! Były podwójny mistrz KSW rezerwowym w walce ścisłej czołówki?

To byłoby mega pozytywne zaskoczenie. Według Macieja Turskiego nasz reprezentant Mateusz Gamrot (19-1) miał być zawodnikiem rezerwowym w starciu na szczycie wagi lekkiej. Mowa o sobotnim pojedynku na gali UFC 268.