MMA PLUFCDana White o pandemii koronawirusa: Media napędzają spiralę strachu

Dana White o pandemii koronawirusa: Media napędzają spiralę strachu

Foto: Daily Express

Ponad 30 tysięcy zgonów spowodowanych zarażeniem koronawirusem nie przekonuje szefa UFC, Dany White’a do wprowadzenia takich środków społecznej izolacji, jaka jest wprowadzana w kolejnych państwach na świecie.

Szef UFC, który jest zdeterminowany, by zorganizować galę UFC 249 z walką Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson w rozmowie z Mikiem Tysonem w Hotboxin’ przyznał, że to media napędzają spiralę strachu w społeczeństwie z powodu panującej pandemii:

“Wszyscy biegają i chowają się w domach. Jestem jednym z tych facetów, którzy wolą wyjść i znaleźć jakieś rozwiązania w tej sytuacji. Co teraz zrobimy? Co wymyślimy? Jak pokonamy tego wirusa?

Jeśli jesteś osobą wysokiego ryzyka, to prawdopodobnie powinieneś przestrzegać tych wszystkich zasad bezpieczeństwa i poddać się kwarantannie. Kto wie co to będzie, jeśli za rok grypa znowu zaatakuje?

Uważam, że media nakręcają spiralę strachu. Ludzie wykupują papier toaletowy ze sklepów. Kiedy na to spojrzysz trzeźwym okiem, to dostrzeżesz, że ludzie działają ze strachu. To bardzo dziwna sytuacja.”

Dana White uważa także, że kiedy świat poradzi sobie z koronawirusem, to ludzie spojrzą na siebie i zakwestionują swoje zdrowie psychiczne:

“Uważam, że za rok czy dwa, jak już sobie z tym wszystkim poradzimy, to powiemy sobie: Kurwa, po cholerę zamknęliśmy cały świat?”