MMA PLUFCDaniel Cormier: Wiem, że Dana White doprowadzi do UFC 249

Daniel Cormier: Wiem, że Dana White doprowadzi do UFC 249

Globalna pandemia koronawirusa jest obecnie problemem, z którym próbuje zmagać się cały świat. Świat sportu również traci na ogólnoświatowej kwarantannie, choć organizacja UFC robi wszytko, by doprowadzić do zaplanowanej na dzień 18 kwietnia gali UFC 249: Khabib vs. Ferguson.

Czy tak impreza z długowiczekiwaną walką o pas mistrzowski wagi lekkiej w postaci starcia Khabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson powinna w ogóle się odbyć?

Głos w tej sprawie zabrał były podwójny mistrz UFC, Daniel Cormier, który swoje spostrzeżenia przedstawił portalowi MMAfighting.com:

“Możliwe, że jestem jedynym facetem, który chce tego bardziej niż Dana White. Wierzę, że Dana doprowadzi do UFC 249. Nie mam wątpliwości, nie wątpię w jego możliwości. To taki człowiek, który jak wytyczy sobie cel i się na nim skupi, to go osiągnie. Kiedy mówił o FOX i ESPN, to ludzie nie wierzyli w to, co mówi, a zobaczcie, gdzie teraz jest UFC. To jego upór doprowadził ten sport do miejsca, w którym teraz się znajduje.”

Jest jednak pewien aspekt, który Cormier poddaje w wątpliwość odnośnie zorganizowania UFC 249 – aspektem tym jest zapowiadana ogromna i hitowa karta walk:

“Wierzę, że UFC 249 się odbędzie i rzadko nie zgadzam się z tym, co mówi Dana, ale nie wiem czy powinniśmy brnąć w to, by zrobić tak wielką kartę walk.

Nie wiem co zrobić z UFC Oklahoma City, UFC San Diego i UFC Portland. Nie wiem jak to zrobić, by zestawienia poprzenosić.”