MMA PLDana WhiteDana White o Khabibie: Nadal jest mistrzem, nie zwakował pasa, czekam na kolejną walkę

Dana White o Khabibie: Nadal jest mistrzem, nie zwakował pasa, czekam na kolejną walkę

Foto: Nine

Prezes UFC, Dana White wypowiedział się o jednej z największych gwiazd mieszanych sztuk walki Khabibie Nurmagomedovowie. Zdaniem sternika największej organizacji MMA na świecie, Rosjanina prawdopodobnie jeszcze raz zobaczymy w oktagonie.

Khabib Nurmagomedov teoretycznie zakończył sportową karierę na ostatniej gali UFC 254, gdzie poddał w drugiej rundzie Justina Gaethje. Rosjanin przyznał, że po śmierci ojca nie chce już kontynuować kariery i jej zakończenie obiecał mamie. “Orzeł” po UFC 254 zostawił rękawice w oktagonie i symbolicznie zakończył karierę.

Czy jednak na pewno?

Dana White o Khabibie: Nadal jest mistrzem, nie zwakował pasa, czekam na kolejną walkę

Swoją teorię na ten temat ma prezes UFC, Dana White. Amerykanin uważa, że Khabib nie zakończył sportowej kariery, nadal jest mistrzem wagi lekkiej i czeka na jego kolejną walkę:

“Khabib nie powiedział, że będzie jeszcze walczył, ale nie powiedział też, że nie będzie już tego robił. On myśli o rekordzie 30-0. Jego ojciec tego chciał. Khabib nadal jest mistrzem. Nie zwakował tytułu i nie myślimy o tymczasowym pasie mistrzowskim, czekam na jego kolejną walkę. Jest naszym mistrzem i damy mu trochę czasu na ustosunkowanie się do tego, co dalej. Zobaczymy co z tego będzie.”

A Wy jak uważacie – czy Khabib Nurmagomedov powróci jeszcze do oktagonu UFC na oficjalną pożegnalną walkę?

Khabib Nurmagomedov GIFs - Get the best GIF on GIPHY

Zobacz także:

Najtrudniejszy rywal Conora? Sorry Khabib, ale to nie Ty, a… “Zombie z zachodniego wybrzeża”!

Jesteście ciekawi jaki był najtrudniejszy rywal Conora McGregora zdaniem samego Irlandczyka? “Notorious”, który w przeszłości w tym samym czasie dzierżył pasy mistrzowskie wagi piórkowej i lekkiej wskazał najtrudniejszego rywala, z jakim przyszło mu rywalizować w oktagonie.

Krzysztof Głowacki wystąpi na gali z walką Joshua vs Pulew! Stawką pas WBO!

Krzysztof Głowacki wystąpi na nadchodzącej gali bokserskiej z walką Anthony Joshua vs Kubrat Pulew. Polak będzie walczył o tytuł mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej!

Jan Błachowicz o walce z Adesanyą: To nie jest tak, że on coś powie, a ja rzucę wszystko i się zgodzę

Jan Błachowicz po raz kolejny wypowiedział się o potencjalnej walce z Israelem Adesanyą. Super fight dwóch mistrzów ma odbyć się na początku przyszłego roku. O zestawieniu tym poinformował już prezes UFC Dana White.