MMA PLNajnowszeUFCDana White mówił, że nie widział “bardziej przerażającej kontuzji”. Jiri Prochazka opowiada co się stało z jego barkiem

Dana White mówił, że nie widział “bardziej przerażającej kontuzji”. Jiri Prochazka opowiada co się stało z jego barkiem

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jiri Prochazka opowiada wreszcie co stało się z jego barkiem, przez który wypadł z rozpiski gali UFC 282, na której to miał się zmierzyć z Gloverem Teixeirą. Kontuzja Czecha to wg słów Dany White’a “najbardziej przerażająca kontuzja” jaką widzieli lekarze UFC.

Jiri Prochazka opowiada co się stało z jego barkiem

Po kontuzji barku, Jiri Prochazka będzie zmuszony pauzować przez co najmniej sześć miesięcy, a pas mistrzowski, który posiadał zwakował. O niego zawalczyli już Jan Błachowicz i Magomed Ankalaev, ale ich starcie nie wyłoniło nowego mistrza, bowiem zakończyło się remisem.

Teraz o tytuł ten w styczniu 2023 roku zawalczą Glover Teixeira i Jamahal Hill.

Jiri Prochazka opowiada co się stało z jego barkiem

Prochazka natomiast gościł w programie The MMA Hour, gdzie wreszcie opowiedział co dokładnie stało się z jego barkiem. Z jego słów wynika, że kontuzja była bardzo poważna:

“Wszystko było w porządku, nikt nie zrobił niczego złego, ale to ja popełniłem błąd. Pozwoliłem gościowi zajść za mnie, a potem zrobił suplex, a ja upadłem na ramię. To było to. Ramię wyskoczyło, było na zewnątrz ciała i nastawiał mi je jeden z gości z drużyny Ankalaeva – Rosjanin. Potem od razu pojechaliśmy do szpitala. Ale zaznaczam, że to nie była niczyja wina. To był mój błąd, bo nie byłem wystarczająco skupiony.”

Prochazka dodał także, że nosił się z zamiarem wejścia do oktagonu mimo kontuzji, ale historia TJ-a Dillashawa, który doznał kontuzji ramienia w walce z Aljamainem Sterlingiem odciągnęła go od tego pomysłu:

“Cały czas miałem w głowie, by wejść do klatki, bo wierzyłem, że jestem w stanie to szybko skończyć i mimo kontuzji wygrać w pierwszej czy drugiej rundzie. Nie chciałem walczyć dłużej niż byłoby to konieczne. Ale wszyscy znamy historię TJ Dillashawa na UFC 280. Więc zdecydowałem się pozostać profesjonalistą i oddać szacunek zespołowi, z którym się przygotowuję i przeciwnikowi i nie chciałem wychodzić z kontuzją do oktagonu.”

Zobacz także:

W przyszłym roku gala KSW we Francji? Znamy potencjalne wzmocnienia!

Jak podaje La Grinta na twitterze organizacja KSW szykuje się do pierwszego eventu na terenie Francji! Już w tym momencie poznaliśmy potencjalnych bohaterów takiego wydarzenia.

Zawodnik KSW zamierza pojechać do hejtera: Może to zrobię i nagram! Niech mi to powie w oczy! Widzieliście?

Adrian Gralak (5-1) ma za sobą drugi pojedynek w największej organizacji w naszym kraju. Reprezentant WCA Fight Team wyznał po walce, że pojawiło się parę wiadomości od hejterów. Gralak zapowiada, że chce pojechać do jednego z hejterów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis