MMA PLRIZIN FFĆwierćfinały GP wagi lekkiej na RIZIN.19, powrót Prochazki

Ćwierćfinały GP wagi lekkiej na RIZIN.19, powrót Prochazki

RIZIN Fighting federation ogłosiło pierwsze nazwiska na galę RIZIN.19, która odbędzie się w Osace. Będzie to pierwsza impreza największego japońskiego promotora w tym mieście. W Edion Arenie zobaczymy również ćwierćfinały GP w wadze lekkiej.

Oficjalnie potwierdzeni zostali uczestnicy ośmioosobowego turnieju. Większość swoje miejsca wywalczyła w pojedynkach eliminacyjnych, które miały miejsce na wcześniejszych galach w tym roku. Stawkę uzupełnił Luiz Gustavo, który w ostatnim pojedynku co prawda przegrał z Mikuru Asakurą, ale swoim efektownym stylem przekonał organizatorów. Bellatora reprezentuje natomiast Patricky “Pitbull” Freire. Ćwierćfinały odbędą się w Osace, natomiast półfinały i finał podczas noworocznych gal 29 i 31 grudnia. Zestawienia zostaną podane wkrótce.

Do walki wróci Jiri Prochazka (24-3-1). Mistrz kategorii półciężkiej zdobył tytuł w kwietniu po pokonaniu King Mo Lawala. Teraz Czech podejmie byłego zawodnika Fight Nights Global i UFC Fabio Maldonado (25-13). Brazylijczyk ma 11 walk w UFC (walki m.in. ze Stipe Miociciem, Jamese McSweeneyem, czy Quintonem Jacksonem), ale w ostatnich latach bił się w Rosji (pojedynki przeciw Fiodorowi Jemielianience czy Iwanowi Sztyrkowowi), bądź też skupiał się na pojedynkach bokserskich. W maju przegrał przez TKO z Michaelem Hunterem o pas WBA International. Będzie to jego pierwszy występ w MMA w tym roku. Limit do 100 kg, a więc stawką nie będzie tytuł w wadze półciężkiej.

W Japonii znowu walczyć bedzie Keita “K-Taro” Nakamura (34-10-2). Zwycięzca turnieju Sengoku i były mistrz DEEP w 2015 roku podpisał kontrakt z UFC na potrzeby gali w Saitamie w 2015 roku. Tam przez cztery lata radził sobie idealnie “w kratkę”, co drugą walkę rozstrzygając na swoją korzyść. Japończyk pokonał m.in. Salima Touahriego, a w debiucie poradził sobie z Li Jingliangiem. Jego przeciwnikiem będzie awizowany już wcześniej na RIZIN.18 Marcos de Souza (8-1). “Marquinhos” to czarny pas BJJ i starszy brat uczestnika GP, Roberto. Jest mistrzem japońsko-brazylijskiego promotora REAL/Arzalet w kategorii półśredniej. Poza tym pełni funkcję jednego z trenerów znanego z KSW Klebera Koike. Walka w kategorii -77 kg, a więc może to być znak, że stopniowo zacznie przybywać fighterów w tym limicie.

Długiej przerwy od startów nie będzie miała też Seo Hee Ham (21-8). Mistrzyni ROAD FC w kategorii atomowej po znokautowaniu Tomo Maesawy na RIZIN.17 od razu wyzwała na pojedynek Miyuu Yamamoto (5-3) i takie zestawienie oficjalnie teraz potwierdzono. Siostra Kida w czerwcu na RIZIN.16 w Kobe poradziła sobie z Kanną Asakurą. Zwyciężczyni najprawdopodobniej na jednej z grudniowych gal zmierzy się o tytuł z Ayaką Hamasaki.

Na rozpisce pojawiła się także pochodząca z Osaki Rena Kubota (8-3). Finalistka GP RIZIN powalczy przed swoją publicznością po porażce od Lindsey VanZandt jakiej doznała w Bellatorze. RENA kontynuuje rywalizację w wyższym limicie (-51 kg) po jej problemach z wagą, gdy w grudniu musiała wycofać się z pojedynku z Samanthą Jean-Francois. Tym razem dostaje mniej doświadczoną rywalkę Shawnę Ram (1-0). Kanadyjka w swoim jedynym zawodowym występie poradziła sobie z Chelsea LaGrasse, którą można pamiętać z sylwestrowej walki z Shinju Nozawą-Auclair.

PEŁNA ROZPISKA RIZIN.19

Oficjalnie zaprezentowano też efektowny plakat: