MMA PLUFCCarla Esparza vs Amanda Ribas na UFC 256

Carla Esparza vs Amanda Ribas na UFC 256

Foto: Twitter/ Carla Esparza
Foto: Twitter/ Carla Esparza

Pojedynek dwóch czołowych pretendentek w dywizji słomkowej Carla Esparza vs Amanda Ribas szykowane jest na grudniową galę UFC 256. Pojedynek ten w ciągu kilkudziesięciu godzin ma zostać oficjalnie potwierdzony.

Starcie to może być nieoficjalnym eliminatorem do walki o tytuł mistrzowski kategorii słomkowej. Obie zawodniczki mogą bowiem pochwalić się imponującą serią wiktorii.

Carla Esparza vs Amanda Ribas na UFC 256

Gala UFC 256, na której ma dojść do tego pojedynku zaplanowana jest na dzień 12. grudnia. Miejsce organizacji wydarzenia na razie nie jest podane.

Carla Esparza (17-6) to pierwsza w historii mistrzyni wagi słomkowej UFC. Po porażce w obronie tytułu z Joanną Jędrzejczyk, przez długi czas Amerykanka nie mogła dojść do poprzedniej formy. Teraz “Cookie Monster” wreszcie odnalazła dawną siebie i może pochwalić się czterema zwycięstwami z rzędu. Ostatnią wiktorię odniosła w lipcu, kiedy to pokonała Marinę Rodriguez. Esparza znajduje się w czołówce rankingu wagi słomkowej.

Amanda Ribas (10-1) jest natomiast niepokonana w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Stoczyła w UFC cztery pojedynki i wszystkie wygrała. Ostatnią jej walką było starcie z Paige VanZant. Ribas wygrała tamto starcie przez poddanie w pierwszej rundzie.

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [11-13.09.2020]

Przed nami kolejny weekend, podczas którego czeka nas kilka interesujących gal MMA.

Marcin Różalski na nagrywkach! Będzie wielki powrót?

Już niebawem możemy spodziewać się wielkiej wiadomości. ”Różal” wraca, ale czy w KSW?