MMA PLBoksBohater narodowy! Aleksandr Powietkin powitany w Rosji niczym car [WIDEO]

Bohater narodowy! Aleksandr Powietkin powitany w Rosji niczym car [WIDEO]

Aleksandr Powietkin (36-2-1, 24 KO) w ostatnim pojedynku sprawił dużą niespodziankę. Rosjanin w piątej rundzie ciężko znokautował Dilliana Whyte’a (27-2, 18 KO). 40-latek jest już w ojczyźnie, a na lotnisku został powitany niczym car!

Aleksandr po nieudanym starciu o pas Mistrza Świata z Anthony Joshuą walczył w kratkę. Rosjanin również na wyspach na dystansie 12 rund pewnie wypunktował Hughie Fury. W poprzednim roku była też ważna walka z Michaelem Hunterem. Wojenka w Arabii Saudyjskiej zakończyła się remisem.

Aleksandr Powietkin przywitany w Rosji jak bohater narodowy!

Aleksandr Powietkin (36-2-1, 24 KO) wrócił już do domu, a na lotnisku czekało go specjalne powitanie. Sami zobaczcie jak wita się bohatera narodowego u naszych sąsiadów.

Niewykluczone, że już niebawem dojdzie do ich natychmiastowego rewanżu. Przekonany co do tego jest Andriej Riabiński, który jest promotorem ”Saszy”. Po drugim potencjalnym zwycięstwie Rosjanie zamierzają celować w zwycięzce starcia Tyson Fury vs Anthony Joshua.

Nigdy nie straciliśmy wiary w Powietkina. Aleksander zawsze walczy do końca i wychodził już z poważnych ringowych tarapatów w przeszłości. Wygrana z Whyte’em nie była niczym nadprzyrodzonym. Aleksander Powietkin jest gotowy na każdego rywala. Muszę jednak przyznać, że pod koniec czwartej rundy byliśmy bardzo zdenerwowani. Natomiast zakończenie walki to moim zdaniem nokaut roku. Sposób, w jaki Aleksander unicestwił tak groźnego rywala, był niesamowity. Nie był to szczęśliwy cios, tylko akcja wypracowana podczas obozu przed walką na podstawie obserwacji pojedynków Whyte’a (..) Eddie Hearn, promotor Whyte’a ma rację, w kontrakcie na walkę była zawarta klauzula o rewanżu, więc jesteśmy do niego zobowiązani. Dostaliśmy lukratywną ofertę, celujemy w rewanż, a potem w walkę ze zwycięzcą pojedynku Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą o wszystkie pasy.

Zobacz także:

Szok! Co wy o tym sądzicie?

Uczestnik Gromda 2 zatrzymany. Takim zachowaniom mówimy NIE!

Zmiana w walce wieczoru KSW 54! Jak typujecie?

Mateusz Gamrot poznał nowego przeciwnika. Dla ”Gamera” będzie to ostatnia walka na kontrakcie KSW