MMA PLNajnowszeJan BłachowiczBłachowicz chce odesłać Pereire do wagi średniej: Czasami myślę, że taka jest moja rola w UFC!

Błachowicz chce odesłać Pereire do wagi średniej: Czasami myślę, że taka jest moja rola w UFC!

Jan Błachowicz (29-9-1) jest pewny swego przed nadchodzącym hitowym pojedynkiem z Alexem Pereirą (7-2). Do ich kapitalnie zapowiadającej się walki dojdzie dwudziestego dziewiątego lipca na gali UFC 291 w Salt Lake City.

Błachowicz

W main evencie dojdzie do rewanżu pomiędzy Dustinem Poirierem, a Justinem Gaethje. Trzeba przyznać, że już na papierze mamy gwarancję wielkich emocji. Ponadto w głównej karcie pojawi się chociażby Paulo Costa czy Stephen Thompson.

”Cieszyński Książę” w ostatniej walce stanął przed szansą odzyskania tytułu w wadze półciężkiej. Polak podczas UFC 282 zmierzył się z Magomedem Ankalaevem. Początek był bardzo dobry w wykonaniu naszego reprezentanta, który kolejnymi niskimi kopnięciami był bliski zwycięstwa przed czasem. Rosjanin wytrwał ciężkie chwile i w czwartej oraz piątej odsłonie zdominował pojedynek w parterze. Sędziowie po 5-rundach wskazali remis. To był pierwszy remis w karierze Jana Błachowicza.

Błachowicz: Teraz będzie identycznie!

Jan Błachowicz był gościem w programie The MMA Hour. ”Cieszyński Książę” wyznał, że czasami się zastanawia czy w UFC nie ma roli, aby odsyłać kolejnych zawodników do wagi średniej.

Przypomnijmy, że Jan już trzykrotnie walczył z zawodnikami, którzy zdecydowali się przejść do wyższej kategorii wagowej. W obu przypadkach Polak wychodził z tego zwycięsko. Błachowicz pokonywał wtedy Luke’a Rockholda, Ronaldo Souzę oraz Israela Adesanyię.

Czasami myślę, że taka jest moja rola w UFC. W jak najlepszym stylu wyślę go z powrotem do niższej kategorii (…) Na pewno jest silny, ale zawsze powtarzam – możesz zmienić dywizję i sparować na sali z większymi gośćmi, ale w walce to nie to samo. Timing, szybkość, wszystko jest kompletnie inne. Już trzykrotnie walczyłem z fighterami z niższej kategorii i za każdym razem wygrywałem. Teraz będzie identycznie’

Zobacz także:

Mateusz Gamrot chce się zmierzyć z… Fizievem: Ja chcę tylko mocnych walk! Widzieliście?

Mateusz Gamrot (22-2) na instagramowym livie zdradził kiedy, gdzie i z kim chciałby stoczyć swój następny pojedynek. Trzeba przyznać, że takie starcie wydaje się bardzo prawdopodobne. Niewątpliwie byłby to kolejny duży pojedynek naszego reprezentanta.

Izu Ugonoh mocno o Denisie Załęckim: Ja nie lubię tego gościa! Nie podoba mi się… Co wy na to?

Jak widać na tej linii sympatii nie będzie. Izu Ugonoh w rozmowie z portalem TV Reklama został zapytany o Denisa Załęckiego. Uznany pięściarz zapewnił, że nie lubi ”Bad Boya” i ponadto skomentował jego zachowanie względem doświadczonego Daniela Omielańczuka.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis