MMA PLArchiwumJoanna JędrzejczykBędzie wielki powrót? Joanna Jędrzejczyk zdradza, że po to wróciła do American Top Team!

Będzie wielki powrót? Joanna Jędrzejczyk zdradza, że po to wróciła do American Top Team!

Minął rok od jej ostatniej walki w oktagonie UFC. Mimo ogłoszenia przejścia na sportową emeryturę, Joanna Jędrzejczyk zdradza, że wróciła do treningów w American Top Team z myślą o kolejnej walce. Czy będzie zatem wielki powrót Polki?

Joanna Jędrzejczyk. Będzie wielki powrót

Joanna Jędrzejczyk na zawsze zapisała się w historii mieszanych sztuk walki. Polka przez lata zdominowała wagę słomkową, a przed swoimi walkami dodawała kolorytu nadchodzącym rywalizacjom z jej udziałem poprzez prowokowanie swoich rywalek.

Od czerwca 2022 roku jest jednak nieaktywna w zawodowych startach, ale to może się niedługo zmienić.

Joanna Jędrzejczyk. Będzie wielki powrót?

Polka gościła w Las Vegas przy okazji Międzynarodowego Tygodnia Walk tuż przed UFC 290 i tam w rozmowie z dziennikarzami przyznała, że powróciła do treningów z myślą kolejnej walki w oktagonie UFC:

“Wróciłam do American Top Team w styczniu bo szukałam powrotu do walki. Jednak od 2020 roku walczę z poważną kontuzją, która się pogorszyła i jest przez nią bardzo źle. Musiałam przejść operację. Teraz muszę chodzić na fizjoterapię przez następne pięć do dziewięciu miesięcy, by w ogóle móc myśleć o powrocie do formy i do uprawiania jakiegokolwiek sportu.”

Nie wiadomo zatem czy Jędrzejczyk wygra walkę z kontuzją i będzie w stanie powrócić do walk, ale w jej sprawie propozycję stoczenia ostatniej walki w karierze swego czasu złożył nawet szef KSW Martin Lewandowski:

Sama Jędrzejczyk odpowiedziała także na pytanie o to, czy jeśli nie powróci do oktagonu jako zawodniczka, to czy byłaby zainteresowana trenowaniem nowej generacji zawodników mieszanych sztuk walki.

Polka ma jednoznaczne zdanie na ten temat:

“Nie chcę być trenerem, ale widzę siebie jako osobę, która pomaga i trenuje z innymi. Wszystko dlatego, że będę trenowała zawsze, do końca mojego życia. Kocham sport i to bardzo!”

Ostatnimi walkami Joanny Jędrzejczyk w oktagonie UFC były dwie przegrane starcia mistrzowskie z Weili Zhang. Ostatnią wygraną Polki był pojedynek z października 2019 roku, w którym to Jędrzejczyk pokonała decyzją sędziów Michele Waterson w walce wieczoru gali UFC Tampa. Czy wg Was Polka jeszcze kiedyś wróci do oktagonu?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis