Bashir walczy o życie! Stan trenera znacznie się pogorszył

Foto: YouTube/FightHype.com
Foto: YouTube/FightHype.com

Do mediów przedostają się kolejne informacje w sprawie pobitego trenera – Jamesa Alego Bashira. Okazuje się, że szkoleniowiec koniecznie musi udać się na operację, gdyż jego stan uległ znaczącemu pogorszeniu.

Przypomnijmy, że niedawno podczas ważenia przed pojedynkiem Claressy Shields (9-0, 2 KO)Ivaną Habazin (20-3, 7 KO) doszło do skandalu. Trener Chorwatki został bowiem brutalnie pobity do nieprzytomności, przez co musiał udać się do szpitala. Tego samego dnia napastnik miał zostać ujęty przez policję. W związku z całym zamieszaniem pojedynek o pasy WBO i WBC w wadze junior ciężkiej został jednak odwołany. Więcej o całej sprawie przeczytacie tutaj.

Kilka dni po incydencie okazuje się, że atak na Bashira może mieć dużo poważniejsze konsekwencje, niż pierwotnie zakładano. Najnowsze doniesienia medialne mówią bowiem, iż stan trenera określa się jako bardzo poważny, dlatego ponownie uda się on do szpitala, by przejść operację. Powodem takiego stanu rzeczy jest krwotok mózgu. Informację o stanie zdrowotnym swojego trenera przekazała Habazin. Zawodniczka jest mocno zdruzgotana wydarzeniami.

Sytuację skomentowała także reprezentantka Kronk Boxing – Sylvana Ambrosanio

Mój brat, legendarny trener boksu James Ali Bashir musi wrócić do szpitala z powodu krwawienia w mózgu. Natychmiastowo potrzebuje on modlitw! To jest koszmar.