MMA PLBoksSkandal przed walką mistrzowską. Trener brutalnie pobity! [WIDEO]

Skandal przed walką mistrzowską. Trener brutalnie pobity! [WIDEO]

Do skandalicznej sytuacji doszło wczoraj podczas ważenia przed walką Claressy Shields (9-0, 2 KO) z Ivaną Habazin (20-3, 7 KO). Osoba bliska obozowi Amerykanki zaatakowała trenera Chorwatki Jamesa Alego Bashira.

Nieprzytomny szkoleniowiec został przewieziony do szpitala a następnie poddany operacji. Z powodu niezdolności trenera do pełnienia jego funkcji podczas walki, pojedynek został odwołany.

Stawką starcia miały być pasy WBO i WBC w wadze junior ciężkiej. Pojedynek miał być walką wieczoru gali w rodzinnym mieście Shields – Flint w stanie Michigan.

Shield stanowczo wykluczyła jakoby za atakiem na trenera Habazin stał ktoś z jej bliskiego otoczenia.

“Jej trener miał bardzo złe podejście, ale to dalej nie tłumaczy tego co się wydarzyło. Nie powiedziałam nikomu z mojego teamu żeby cokolwiek zrobił. To nie był ktoś z mojego teamu.”

Jak widać na zamieszczonym powyżej nagraniu trener Chorwatki był dość konfliktowy, kłócił się z prawie całym teamem Amerykanki. Dodatkowo obrażał siostrę Shields, która jest lesbijką, choć kilkukrotnie został przez to upomniany.

Amerykanka stwierdziła też, że według niej nie jest problemem, żeby z Chorwacji przyleciał ktoś kto mógłby zastąpić pierwszego trenera Habazin co wydaje się nie mieć sensu. Shields po prostu nie chce stracić życiowej szansy(i wypłaty) za występ w swoim rodzinnym mieście.

“Jestem prawie pewna, że ma innego trenera, który mógłby przylecieć. Nic się jej nie stało. Niestety stało się coś jej trenerowi.”

Jak podają media zza oceanu sprawca został zatrzymany, ale policja nie podała jeszcze jego tożsamości. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.