MMA PLBabilon MMABabilon Fight Night: Rutkowski z Runowskim jak Dawid z Goliatem!

Babilon Fight Night: Rutkowski z Runowskim jak Dawid z Goliatem!

Babilon Fight Night to będzie letni hit w polskich sportach walki. Znakomity zapaśnik oraz Mistrz Babilon MMA i FEN Daniel „Rutek” Rutkowski w walce bokserskiej spotka się z mającym świetny pięściarski rekord Przemysławem „Kosiarzem” Runowskim (18-1).

Pojedynek dwóch panów „RU” odbędzie się 17 lipca na gali Tomasza Babilońskiego “Babilon Fight Night Boks MMA” w studiu telewizyjnym.

Babilon Fight Night: Rutkowski z Runowskim jak Dawid z Goliatem!

Dla mnie to bardzo duże wyzwanie sportowe, przypominające starcie Dawida z Goliatem. Oczywiście procy nie będę posiadał w dłoniach, ale mam dwie zdrowe ręce i postaram się złamać Goliata Runowskiego. Rzadko kiedy jestem faworytem w MMA, rzecz jasna nie będę nim w walce z Przemkiem, jednak postaram się pokazać, że to co mam… najgorsze, czyli stójkę, może być moją silną stroną – powiedział były mistrz Polski w zapasach Daniel Rutkowski (10-2, 6 KO, 1 SUB), który jest mistrzem federacji Babilon MMA i Fight Exclusive Night w wadze piórkowej.

Daniel „Rutek” Rutkowski miał walczyć latem na pięści z Michałem Syrowatką, zaś Przemek Runowski planowany był do pojedynku bokserskiego z zawodnikiem z MMA Krzysztofem Gutowskim. Ostatecznie na gali Tomasza Babilońskiego dojdzie do arcyciekawie zapowiadającej się potyczki odnoszącego sukcesy w MMA Rutkowskiego z mającym duże bokserskie aspiracje Runowskim.

Zapewne większe szanse na zwycięstwo miałbym z Michałem Syrowatką, ale i z Przemkiem Runowskim udowodnię, że jestem twardym zapaśnikiem. Podwójny Mistrz MMA w walce z jednym z najlepszych bokserów to brzmi bardzo interesująco! Napsuję Runowskiemu sporo krwi i może uda się sprawić wielką niespodziankę – dodał radomianin.

Przemysław Runowski to były pretendent do tytułu WBA International, pięściarz o rekordzie 18-1 i bardzo dużym doświadczeniu ringowym. Już w boksie olimpijskim zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów. W jubileuszowej walce na zawodowym ringu będzie miał rywala, jakiego nie mógł się spodziewać, uczestnika Igrzysk Europejskich w 2015 roku w zapasach.

Ale to nie koniec pomysłów Tomasza Babilońskiego, który chce konfrontować ze sobą charakternych sportowców z różnych stylów walki.

[informacja prasowa Babilon MMA]

Zobacz także:

Czy zawodnik UFC uderzył starszego mężczyznę w barze?

Zawodnik UFC Mike Perry uderzył starszego mężczyznę w barze w Teksaskie. Materiał wideo dokumentujący wydarzenia wtorkowej nocy obiega właśnie media społecznościowe.

Jasnowidz już wie kto wygra wybory prezydenckie 2020!

Krzysztof Jackowski wie kto zwycięży 12 lipca w wyborach prezydenckich. Jasnowidz z Człuchowa w ostatnim czasie postanowił szerzej spojrzeć w polityczną przyszłość naszego kraju.

Kiedy ważenie przed KSW 53?

Ważenie przed KSW 53. Federacja KSW oraz Galeria Północna pragną zaprosić fanów oraz przedstawicieli mediów na oficjalne ważenie oraz face to face przed galą KSW 53: Reborn, które odbędzie się w piątek, 10 lipca w Galerii Północnej, przy ulicy Światowida 17 w Warszawie.