MMA PLBoksArtur Szpilka przed walką z Łukaszem Różańskim: „Traktuję go jako zawodnika, którego będę musiał zniszczyć!”

Artur Szpilka przed walką z Łukaszem Różańskim: „Traktuję go jako zawodnika, którego będę musiał zniszczyć!”

Foto: Artur Szpilka Facebook

Artur Szpilka (24-4) przygotowuje się do walki o pas organizacji WBC International. Rywalem „Szpili” będzie dotąd niepokonany w zawodowym ringu – Łukasz Różański (13-0). Walka zaplanowana jest na 22 maja. Jest to nieoficjalny eliminator do walki o pas mistrza świata kategorii bridgerweight.

„Traktuję tę walkę jako eliminator do walki o pas”

Urodzony w Wieliczce zawodni wraca do ringu po ponad rocznej przerwie. W ostatniej walce „Szpila”  kontrowersyjnie wygrał na punkty z Siergiejem Radczenko w marcu ubiegłego roku. Tym razem naprzeciwko Artura stanie bardzo mocny Łukasz Różański -pogromca Izu Ugonoha. Będzie to ostatnia walka Szpilki dla organizacji – KnockOut Promotions. W wywiadzie dla sport.pl zawodnik Warszawskiego Centrum Atletyki powiedział:

„Traktuje tę walkę jako eliminator, ale przede wszystkim powrót tam, gdzie zawsze marzyłem. Dla każdego pięściarza jest to nobilitacja. Walczenie o pas, a jeszcze kiedy masz w perspektywie, że następną walkę stoczysz o mistrzostwo świata i może być to rewanż z Jenningsem po tylu latach to jest piękny scenariusz filmowy.”

Szpilka zapowiada, że przed walką dojdzie do testów antydopingowych, za które zapłacił niemałe pieniądze z własnej kieszeni:

„Mamy zakontraktowane płace za te testy. Każdy z nas będzie poinformowany, czyli Łukasz, Andrzej Wasilewski i ja, który za to płacę. To jest ponad 16 czy 17 tysięcy złotych, więc są to duże pieniądze. Opłacam to z własnej kieszeni, żebyśmy dali w ringu 100% siebie, ale żeby to wszystko było czyste.”

32-latek od dawna mówił o zmianie promotora, tym razem nieco bliżej określił swoją przyszłość:

„Nie zamykam się. Andrzej Wasilewski jest znany na całym świecie i będzie mi też będzie dużo łatwiej. Nie chce mieć promotora i nie będę go miał. Chcę mieć menedżera, który załatwi walki. Jeśli Andrzej Wasilewski będzie chciał, żebym u niego zaboksował, to powiem tyle i tyle. Będzie chciał Mateusz Borek to powiem daną kwotę, na tej zasadzie. Będę boksował w Polsacie to góra na 1-2 walki, a nie na kontrakty długoletnie.”

Gala KnockOut Promotions odbędzie się 22 maja. Transmitowana będzie w systemie pay-per view.

Zobacz także:

Tomasz Narkun odpowiada na zaczepkę De Friesa i… naraża się na kontrę! Który zawodnik lepiej wypadł w mediach?

Tomasz Narkun odpowiada na zaczepkę Phila De Friesa i… naraża się na brutalną kontrę! Polak, który stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego w królewskiej dywizji wagowej KSW prowadzi na Twitterze wymianę zdań z mistrzem z Anglii.

Następne naloty policji! Tym razem przerwano trening na świeżym powietrzu! [WIDEO]

Są to naprawdę dziwne czasy! Z jednej strony jesteśmy nawoływani do aktywności fizycznej, a z drugiej jest to nam utrudniane. Do następnej takiej sytuacji doszło w Białymstoku. Był to trening na świeżym powietrzu…