MMA PLNajnowszeArtur SzpilkaArtur Szpilka już po operacji kręgosłupa! Smutne wieści dla kibiców o jego powrocie

Artur Szpilka już po operacji kręgosłupa! Smutne wieści dla kibiców o jego powrocie

Popularny polski pięściarz oraz zawodnik mieszanych sztuk walki – Artur Szpilka jest już po operacji kręgosłupa! “Szpila” jednak ma smutne wieści dla kibiców na temat swojego powrotu do startów.

Artur Szpilka już po operacji kręgosłupa

Pięściarz przebywał ostatnio w klinice ST Medical Clinic, gdzie jak czytamy, miał wykonaną blokadę stawu krzyżowo-biodrowego:

“Dr Łukasz Terenowski przeprowadził wywiad lekarski i zastosował u pacjenta najnowszą metodę interwencji – blokadę stawu krzyżowo- biodrowego.

👉🏻 Staw krzyżowo-biodrowy jest niewielkim, ale bardzo istotnym z funkcjonalnego punktu widzenia stawem. Zaburzenia w obrębie stawu objawiają się silnymi dolegliwościami lokalizującymi się w obrębie okolicy lędźwiowo-krzyżowej oraz pośladka.”

Artur Szpilka już po operacji kręgosłupa! Smutne wieści dla kibiców o jego powrocie

Później “Szpila” trafił na stół operacyjny, gdzie miał wykonany zabieg wycięcia przepukliny w kręgosłupie. Zawodnik Federacji KSW z tą kontuzją zmagał się od pewnego czasu, ale teraz zapowiada tylko polepszenie swojego stanu zdrowotnego:

“Ja już po operacji 💯🔥teraz tylko do przodu 😉”

Mówiło się, że Artur Szpilka do klatki Federacji KSW wróci pod koniec tego roku. Planowane było jego zestawienie z utytułowanym kickbokserem Arkadiuszem Wrzoskiem.

Teraz już wiemy, że na powrót “Szpili” do klatki KSW będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Możliwe, że pięściarz ponownie pojawi się w klatce w pierwszym kwartale 2024 roku.

Przypominamy, że obecnie Artur Szpilka może pochwalić się trzema wygranymi z rzędu. W jego rekordzie znajdują się takie nazwiska jak: Sergiei Radczenko, Denis Załęcki i Mariusz Pudzianowski. Z tym ostatnim zmierzył się 3 czerwca tego roku na gali XTB KSW: Colosseum 2 i wygrał przez TKO w drugiej rundzie.

A Wy czekacie na powrót Artura Szpilki do klatki KSW? Jak myślicie – z kim zmierzy się w kolejnej walce?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis