MMA PLNajnowszeUFCAriane Lipski wraca do akcji – znamy rywalkę i termin walki!

Ariane Lipski wraca do akcji – znamy rywalkę i termin walki!

Ariane Lipski, była mistrzyni KSW, powróci do akcji na kwietniowym wydarzeniu amerykańskiego giganta.

Ariane Lipski wraca do akcji

Jak poinformował Marcel Dorff – Ariane Lipski 27 kwietnia skrzyżuje rękawice z Karine Silvą.

Lipski (17-8) nabrała wiatru w żagle i znajduje się aktualnie na fali wznoszącej. Brazylijka wygrała trzy ostatnie walki z rzędu, raz udało jej się skończyć rywalkę przed czasem. Ostatnio w klatce największej organizacji MMA na świecie widziana była na UFC 296, gdzie efektownie pokonała Casey O’Neill, za co otrzymała bonus pieniężny. Była mistrzyni KSW okupuje 11. miejsce w klasyfikacji wagi muszej kobiet.

Karine Silva (17-4) miejsce w UFC wywalczyła sobie przez udział w programie Dana White’s Contender Series. 30-letnia zawodniczka ma dość zaskakujący rekord, szczególnie jak na dywizje pań. Silva wszystkie wygrane pojedynki kończyła przed czasem – w sumie robiła to aż siedemnaście razy. Killer w rankingu sklasyfikowana jest na 12. pozycji.

Czwarta wygrana z rzędu zdecydowanie przybliży Lipski do rozgrywki mistrzowskiej. Przypomnijmy, że na tronie zasiada Alexa Grasso, która w marcu ubiegłego roku sensacyjnie poddała Valentine Shevchenko, kończąc panowanie zawodniczki z Kirgistanu.