MMA PLAnthony JoshuaAnthony Joshua po walce z Usykiem trafił do szpitala! Ciężki moment w karierze Brytyjczyka!

Anthony Joshua po walce z Usykiem trafił do szpitala! Ciężki moment w karierze Brytyjczyka!

Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) sprawił niespodziankę nie zwycięstwem, a stylem w jakim to zrobił. Ukrainiec został nowym mistrzem świata wagi ciężkiej. Usyk na dystansie 12-rund zdominował Anthony’ego Joshuę (24-2, 22 KO). Brytyjczyk po walce trafił do szpitala.

Joshua

Niewykluczone, że już w pierwszym kwartale 2022 roku dojdzie do natychmiastowego rewanżu – o czym wspomniał promotor Eddie Hearn.

Anthony został odwieziony na moment na obserwację do szpitala. Ta walka nie poszła tak, jak sobie by tego życzył. Jest załamany, ale wygrał lepszy zawodnik tego dnia. Usyk to świetny pięściarz. Wiedzieliśmy, że ma kapitalne nogi i znów to pokazał, ale był też chyba trochę agresywniejszy niż się spodziewaliśmy. Porażka z Ruizem to była po prostu wpadka, ale porażka z Usykiem to była już porażka z lepszym facetem. Jeśli Anthony będzie chciał wziąć rewanż, to z pewnością będzie musiał poczynić pewne korekty. AJ już mi mówił “Chcę rewanżu, chcę rewanżu”, ale mamy sporo czasu na drugą walkę. Problem w tym, że pewność siebie Usyka wzrosła jeszcze bardziej, dlatego też jeszcze ciężej będzie go pokonać. AJ nie będzie teraz faworytem drugiej walki, ale wiem doskonale, że od razu podejdzie do tego rewanżu, bez żadnych pojedynków na przetarcie. Wciąż płonie w nim ogień i na pewno stać go na lepszy boks niż pokazał to dzisiaj. Opuściły go siły, zabrakło paliwa w baku i tak naprawdę ostatnią rundę przeboksował już tylko serduchem. Usyk świetnie pracował nogami i wyprowadzał mnóstwo ciosów. Rewanż mógłby się odbyć w lutym bądź marcu.

Joshua trafił do szpitala!

To będzie ciężki okres w karierze Anthony’ego Joshuy (24-2, 22 KO). Brytyjczyk po raz drugi w karierze stracił tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Jak się okazało Joshua po walce z Ukraińcem trafił do szpitala. Anthony miał problemy ze wzrokiem w ostatnich rundach.

Pojechał do szpitala. Nie wiem, czy nie doszło do złamania oczodołu. Nie wygląda to dobrze. Powiedział, że po dziewiątej rundzie nic nie widział. Moc go opuściła, zbiornik był pusty i tylko serce trzymało go na nogach w 12. rundzie – zdradził Eddie Hearn.

Mamy też pierwsze słowa Brytyjczyka po stracie tytułów.

To był dobry dwunastorundowy pojedynek, dobre doświadczenie. Zawiodłem paru ludzi, niektórzy mogą myśleć, że powinienem mieć inny plan na to starcie. Muszę nadal się uczyć, po jakimś czasie ponownie wygrać i znowu walczyć o mistrzostwo. W rewanżu zrobiłbym kilka rzeczy w inny sposób, oglądałem już walkę, ale w ringu wygląda to inaczej. Wydaje ci się, że zostałeś okradziony, ale gdy to oglądasz widzisz, że robiłeś błędy. Wiem, że mogę się poprawić, miałem wielką szansę, ale to była historyczna walka. Mamy ukraińskiego mistrza, a ja mogę wrócić i zostać trzykrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej

Zobacz także:

”Stormin” znów zaskakuje! Jasna deklaracja Parke w sprawie rewanżu z Don Kasjo! Co wy na to?

Pewne jest jedno Norman Parke (28-7-1) jeszcze nie raz zaskoczy nas swoimi wpisami w mediach społecznościowych. Jest jasna deklaracja ”Stormina” odnośnie rewanżu z Kasjuszem Życińskim. Ex zawodnik UFC wypowiedział się również o starciu z Popkiem oraz potencjalnym powrocie do KSW.

Misiek z Nadarzyna ostro trenuje! Jest kontuzja, noga mocno ucierpiała! Czekacie na debiut?

Mirosław Dąbrowski bierze na poważnie swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki. ”Misiek z Nadarzyna” zadebiutuje już w przyszłym roku. Teraz czas na mocne treningi, więc nie brakuje pierwszych kontuzji.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis