MMA PLBoksAndrzej Gołota chętny na walkę z Tysonem: Mogę walczyć nawet jutro!

Andrzej Gołota chętny na walkę z Tysonem: Mogę walczyć nawet jutro!

Andrzej Gołota chętny na walkę z Tysonem? Uznawany za najlepszego polskiego pięściarza wagi ciężkiej w historii 52-latek przyznał, że chętnie wszedłby do ringu na rewanżowe starcie z “Żelaznym Mikiem”.

O potencjalny pojedynek z Tysonem, Gołotę zapytał Przegląd Sportowy. Odpowiedź “Nadziei Białych” była zaskakująca. Wyraził on gotowość do takiego pojedynku!

Andrzej Gołota chętny na walkę z Tysonem: Mogę walczyć nawet jutro!

Andrzej Gołota walczył z Tysonem w 2000 roku. Pojedynek ten zakończył się skandalem, bowiem Polak nie chciał wyjść do trzeciej rundy i sam poddał walkę. Zrobił to, nawet mimo namowy narożnika, który chciał, by Gołota kontynuował pojedynek.

Co natomiast myśli o potencjalnym skorzystaniu z okazji na zrewanżowanie się Tysonowi w aktualnych czasach?

“Z Tysonem mogę walczyć od razu, nawet jutro, bez ćwiczeń. Wprawdzie nadal mamy pozamykane sale treningowe i nie mam gdzie zrobić siłki, ale codziennie po dwie godziny spaceruję z moimi pieskami i mam kondycję. Jem tylko warzywka i mięso, więc trzymam wagę. Teraz ważę jakieś 107–108 kg. Forma jest!” – przyznał Gołota cytowany przez Przegląd Sportowy.

Mike Tyson wraca!

Mike Tyson chce powrócić na ring i stoczyć pokazową walkę bokserską. Pomysł Tysona jest godny uwagi o tyle, że cały zysk jaki zebrałby z powodu swojego powrotu na ring przekazałby na cele charytatywne.

53-latek chce wesprzeć ludzi bezdomnych i osoby uzależnione od narkotyków. Z tymi problemami sam zmagał się w młodości. Pięściarz znany jest bowiem nie tylko ze swoich piekielnie mocnych ciosów, ale i z kontrowersyjnego życia. W najchudszych latach swojego istnienia był on i bezdomnym i narkomanem. Z biedą borykał się od najmłodszych lat mieszkając na Brooklynie.

Teraz zamierza wrócić i stoczyć walkę pokazową. Jak sam zdradził, nie będzie ona trwała dłużej niż cztery rundy. Choć z czasem pomysł ten zaczął ewoluować i padł nawet pomysł walki 10-rundowej. Zresztą Tyson jeśli chodzi o formę fizyczną, to dzisiaj prezentuje się fenomenalnie.

Zobacz także:

Mike Tyson i Wanderlei Silva zawalczą na gołe pięści? 20 milionów na stole!

Czy Mike Tyson i Wanderlei Silva zawalczą na gołe pięści? Podobno prezes organizacji BKFC, która produkuje walki na gołe pięści w Stanach Zjednoczonych oferował ogromne pieniądze za taki pojedynek.

Walki na gołe pięści? Najman: Z Alistairem Overeemem robiliśmy pod to grunt.

Walki na gołe pięści zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju. Zaskakujące jest jednak to, kto w naszym kraju określił się mianem prekursorem takich pojedynków.